2019

КУЛТУРЕН КАЛЕНДАР ЗА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ 2019 Г.

 

1 октомври 2019 година

 

16:30 часа - Народно читалище „Пробуда-1872“, село Баня „ПРАЗНИК НА ВТОРАТА МЛАДОСТ“, посветен на Международния ден на възрастните хора и Деня на музиката и поезията

 

2 октомври 2019 година

 

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала „НЕВЯСТАТА“ Музикално-танцов спектакъл на Фолклорен ансамбъл „Родопа“

 

4 октомври 2019 година

 

17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“. Представяне на книгата „ИСТОРИЯТА НА ШАХМАТА В ПАНАГЮРИЩЕ“ на Христо Костурков, финансирана от Община Панагюрище по проект „Панагюрище – духовност и творчество в едно”

 

5 –6 октомври 2019 година

 

ТРЕТИ ФЕСТИВАЛ „ЗДРАВЕЙ, ЗДРАВЕ“, ПАНАГЮРИЩЕ‘ 2019

 

10:00 часа –Хотел „Каменград“, зала „Луда Яна“- Официално откриване на фестивала

 

7 октомври 2019 година

 

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала Моноспектакъл на КАМЕН ДОНЕВ „ВЪЗГЛЕДИТЕ НА ЕДИН УЧИТЕЛ ЗА ВСЕОБЩАТА ПРОСВЕТА“

 

10 октомври 2019 година

 

17:00 часа – Исторически музей - Панагюрище Откриване на гостуваща изложба на Исторически музей – Горна Оряховица „АЛКОХОЛ И АМБАЛАЖ“

 

12 октомври 2019 година

 

10:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, театрален салон ЧЕТВЪРТИ НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ НА СТАРАТА ГРАДСКА И ШЛАГЕРНА ПЕСЕН „НЕЖНИ СПОМЕНИ“ – ПАНАГЮРИЩЕ‘ 2019

 

17 октомври 2019 година

 

17:30 часа – Исторически музей – Панагюрище Представяне на книгата „ПРИЯТЕЛЯТ, КОГОТО НЯМАМ“ на Мартин Спасов Организатори: Арт клуб „Асарел“ и Исторически музей - Панагюрище

 

18 октомври 2019 година

 

181 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА ПРОФ. МАРИН ДРИНОВ

 

11:00 часа – Къща музей „Проф. Марин Дринов”- Тържествена церемония по връчване на поименната студентска стипендия „Проф. Марин Дринов”

 

11:30 часа – Градски парк - Поклонение и полагане на цветя пред паметника на Проф. Марин Дринов

 

17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“ Представяне на книгата „ОТВОРЕНИ ВЪЗМОЖНОСТИ“ на писателката Цвета Делчева, родена в Панагюрище

 

 23 октомври 2019 година

 

19:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, град Панагюрище, театрална зала Самодеен театър „Виделина“ при НЧ „Виделина -1865“ представя комедийната постановка „БАЛКАНИАДА“от Любинка Бобич. Адаптация и постановка : Дочка Кацарева; Участват : Мирослав Цветков, Магдалена Джолова, Нина Кехайова, Стефан Рапонджиев, Юлия Богоева, Нина Истревска, Гергана Томова, Донна Елшишка, Иван Кузманов, Милен Мулешков, Стоян Цацов, Виктория Манева; Декори: Пепа Машева; Музика : Марин Карамаринов

 

25 октомври 2019 година

 

19:00 часа - Народно читалище „Пробуда-1872“, село Баня. Фотоизложба „ДАРОВЕТЕ НА ЕСЕНТА“

 

31 октомври 2019 година

 

15:00 часа – Център за подкрепа за личностно развитие – Панагюрище „С ДАРОВЕТЕ НА ЕСЕНТА“, Награждаване на участниците в ученическия конкурс за кулинарни изкушения, организиран от Центъра за подкрепа за личностно развитие –Панагюрище

 

КУЛТУРЕН КАЛЕНДАР ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ 2019 Г.

 

 2 септември 2019 година

 

134 ГОДИНИ ОТ ОБЯВЯВАНЕТО НА СЪЕДИНЕНИЕТО В ПАНАГЮРИЩЕ

 

11:30 часа – площад „20-ти април“

Благодарствен молебен;

Поклонение и полагане на цветя на паметната плоча

 

 5 септември 2019 година

 

20:30 часа – площад „20-ти април“

 „ДУХЪТ НА БЪЛГАРИЯ“

СПЕКТАКЪЛ НА НАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН АНСАМБЪЛ „БЪЛГАРЕ“, ПОСВЕТЕН НА СЪЕДИНЕНИЕТО НА БЪЛГАРИЯ

 

 6 – 8 септември 2019 година

ОБЩИНСКИ ПЛЕНЕР „С ПУЛСА НА ТВОРЕЦА“

Творчески и културен обмен между различните поколения панагюрски художници сред природната красота на Средна гора

 

 20 септември 2019 година

 

17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“

Представяне на книгата „ИЗМАМАТА САН СТЕФАНО“

на писателя и журналист Иво Инджев

 

21 – 25 септември 2019 година

 

ЕВРОПЕЙСКИ ДНИ НА НАСЛЕДСТВОТО В ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – ПАНАГЮРИЩЕ

 

21 и 23 септември 2019 година

 

Намалени цени на билетите за посещение на обектите на Исторически музей – Панагюрище

 

22 септември 2019 година

 

Вход свободен за посещение на Исторически музей – Панагюрище

 

25 септември 2019 година

 

17:00 часа – Исторически музей – Панагюрище

Откриване на изложбата „АРХЕОЛОГИЧЕСКИ ПРОУЧВАНИЯ В ЧАШКАТА НА ЯЗОВИР „ЛУДА ЯНА“ 2017 – 2018“

 

22 септември 2019 година

 

111 ГОДИНИ ОТ ОБЯВЯВАНЕТО НА НЕЗАВИСИМОСТТА НА БЪЛГАРИЯ

 

11:00 часа – площад „20-ти април”

Ритуал по издигане на националното знаме на Република България;

Празнично шествие до площад „Цар Освободител”

 

11:30 часа – площад „Цар Освободител”

Благодарствен молебен;

Поклонение и полагане на цветя на паметника на загиналите във войните за национално обединение на България;

Празнична програма

 

 25 септември 2019 година

 

10:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Държавен куклен театър – Сливен представя „МАЛКОТО ДЖУДЖЕ“

Куклено-театрален спектакъл за деца от Теодора Попова-Лазарова

Режисьор: Петромил Денев; Сценография и кукли: Евелина Савацка; Участват: Георги Георгиев, Ния Янакиева, Силвана Петрова

 

 19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Драматичен театър „Гео Милев“, град Стара Загора гостува с театралния спектакъл „ПОЛЕТ НАД КУКУВИЧЕ ГНЕЗДО“ по Кен Киси

Драматизация: Дейл Васерман; Режисьор: Стефан Спасов; Сценография и костюми: Теодора Лозанова; Музикална среда: Евгени Господинов;Участват: Станимир Гъмов, Диана Найденова, Христофор Недков, Димитър Митков, Цветомир Черкезов,

Стефан Борисов, Георги Райчев

 

27 септември 2019 година

 

17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“

Представяне на книгата с разкази „СЕГАШНО НЕЗАВЪРШЕНО

на писателката Невена Гроздева

 

28 септември 2019 година

 

11:00 часа – площад „20-ти април“

ПАРАД НА ДУХОВИ ОРКЕСТРИ

 

Културен календар за месец Август 2019г.

 

15 август 2019 година

Празник на село Попинци и Храмов празник на църквата „Успение Богородично“

 

10:00 часа –в църквата „Успение Богородично“ в село Попинци Тържествена литургия и освещаване на курбан за здраве

 

19:00 часа –на площада на село Попинци Празнична програма с участието на оркестър „Калофер“ и народно веселие

 

24 август 2019 година

Празник на село Панагюрски колонии

 

11:30 часа –в църквата „Свети Иван Рилски” в село Панагюрски колонии Тържествена литургия и освещаване на курбан за здраве

 

12:30 часа -на откритата сцена в село Панагюрски колонии Празнична програма и народно веселие

 

 

Културен календар за месец Юли 2019г.

 

9 юли 2019 година     

17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“

Представяне творчеството на ПРОДРУМ ДИМОВ

 

10 юли 2019 година

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

КОНЦЕРТ НА ЙОРДАНКА ХРИСТОВА „ЛЮБИМИ ЕВЪРГРИЙНИ“

С участието на оркестъра на Държавна опера – Бургас; диригент: Левон Манукян

 

12 юли 2019 година

18:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, музикална зала

Премиера на поетичната книга „АЗ, ЮДА, СПОДЕЛЯМ ВИ“ на Иван Станчев, финансирана от Община Панагюрище по проект „Панагюрище – духовност и творчество в едно“

 

17-20 юли 2019 година

ШЕСТИ МЕЖДУНАРОДЕН МЛАДЕЖКИ ТАНЦОВ ФЕСТИВАЛ  „ПЪСТЪР СВЯТ“

 

17 юли 2019 година

19:30 часа – площад „20-ти април“

– Дефиле на участниците във фестивала;

– Официално откриване на Международния младежки танцов фестивал „Пъстър свят“;

– Концертна програма на танцовите състави от България, Босна и Херцеговина, Грузия, Китай, Чили, Русия и Северна Македония

 

18 юли 2019 година

20:00 часа – площад „20-ти април“

– Концертна програма на танцовите състави от Босна и Херцеговина, Грузия, Китай, Чили, Русия и Северна Македония

 

19 юли 2019 година

20:00 часа – площад „20-ти април“

– Концертна програма на танцовите състави от Босна и Херцеговина, Грузия, Китай, Чили, Русия и Северна Македония

 

20 юли 2019 година

10:30 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

– Конкурсна програма

 

16:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

– Конкурс „Мис и Мистър фестивал“;

– „Танцът ни сближава“ – училище за танци

 

19:00 часа – площад „20-ти април“

– Награждаване и Галаконцерт на победителите

– Закриване на фестивала

 

18 юли 2019 година

10:00 часа – пред паметната плоча на Васил Левски

182 години от рождението на Васил Левски,

Поклонение и полагане на цветя

 

17:30 часа – Исторически музей – Панагюрище

Официално откриване на изложба на скулптора МОМЧИЛ МИРЧЕВ

 

 

Културен календар за месец Юни 2019г.

 

1 юни 2019 година

10:00 часа – площад „20-ти април“

ДЕТСКИ ПРАЗНИК „УСМИХНИ СЕ С МЕН“

Празнична програма с участието на веселите клоуни Коко и Мъри, магично шоу и фокуси, кокили шоу, латино фиеста, флаг шоу и още много игри и изненади

 

2 юни 2019 година

От 10:00 до 12:00 часа

ДЕН НА БОТЕВ И НА ЗАГИНАЛИТЕ ЗА СВОБОДАТА И НЕЗАВИСИМОСТТА НА БЪЛГАРИЯ

Поклонение и полагане на цветя на Вечния огън, на паметника на Георги Бенковски, на Панайот Волов, на Павел Бобеков; на Паметника на панагюрци, загинали във войните за национално обединение на България; на паметната плоча на Васил Левски и на Стоил Финджеков

 

6 юни 2019 година

15:00 часа – в двора на Центъра за подкрепа за личностно развитие – Панагюрище

Хепънинг „Живот без отпадъци – надежда за бъдещето“

по случай Световния ден на околната среда

17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“

Представяне книгите „ДОСТОЙНИ ПРЕДЦИ“ и „СЛАВНИ ПРЕДЦИ“

на Делчо Стефанов

 

7 юни 2019 година

11:00 часа - пред Многофункционална спортна зала „Арена Асарел”

Официално откриване на мемориала на проф. д-р Лъчезар Цоцорков

 

7, 12 и 14 юни 2019 година

19:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, град Панагюрище, театрална зала

Самодеен театър „Виделина“ при НЧ „Виделина-1865“ представя комедийната постановка „БАЛКАНИАДА“ от Любинка Бобич

Адаптация и постановка: Дочка Кацарева; Участват: Мирослав Цветков, Магдалена Джолова, Нина Кехайова, Стефан Рапонджиев, Юлия Богоева, Нина Истревска, Гергана Томова, Донна Елшишка, Иван Кузманов, Милен Мулешков, Стоян Цацов,

Виктория Манева; Декори: Пепа Машева; Музика: Марин Карамаринов

 

8 юни 2019 година

10:30 часа - Народно читалище „Христо Ботев- 1927”

РЕГИОНАЛЕН ПЕВЧЕСКИ ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ „ХА, НАДПЕЙ МЕ”

15:00 часа – площада на село Левски

ПРАЗНИК НА СЕЛО ЛЕВСКИ, народно веселие

 

ЮНСКИ ПРАЗНИЦИ НА ИЗКУСТВАТА

„ВДЪХНОВЕНИЕ, НАСТРОЕНИЕ, КРАСОТА“

12 юни 2019 година

20:30 часа – площад „20-ти април“

КОНЦЕРТ НА ХИЛДА КАЗАСЯН „ДА ПОСЛУШАМЕ КИНО“

Със специалното участие на Теодосий Спасов и Васил Петров

13 юни 2019 година

17:30 часа – Исторически музей – Панагюрище

Откриване на изложба „ЖИВОПИС“ на доц. д-р Ралица Мирчева

 

18:00 часа – Театър дом-паметник, голяма зала

„С УСМИВКА ПОД ДЪГАТА“

Годишен концерт на възпитаниците на школата по поп и джаз пеене

„Евгений Зумпалов“ при ЦПЛР-Панагюрище

18 юни 2019 година

17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“

Представяне творчеството на поетесата, родена в Панагюрище

ВЕНЕТА АРХАНГЕЛОВА

 

19 юни 2019 година

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

„С ИСКРИТЕ НА ЖАРАВАТА“

ЮБИЛЕЕН БЛАГОТВОРИТЕЛЕН КОНЦЕРТ

НА ФНТ „СРЕДНОГОРСКА ЖАРАВА“

 

21 юни 2019 година

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Драматичен театър „Невена Коканова“ – Ямбол представят

„КОТКА ВЪРХУ ГОРЕЩ ЛАМАРИНЕН ПОКРИВ“

Постановка: Бойко Илиев; Сценография и костюми: Жанета Иванова;

Участват: Йоана Буковска-Давидова, Янина Кашева, Радослав Владимиров,

Михаил Лазаров, Мария Панайотова и Анатолий Ставрев

 

16 юни 2019 година

11:00 часа –площада на село Поибрене

ПРАЗНИК НА СЕЛО ПОИБРЕНЕ, народно веселие

 

17 юни 2019 година

10:30 часа – село Баня, местността Манастирчето

„СВЕТИ ДУХ“ – стародавен събор на село Баня

 

22 юни 2019 година

11:00 часа – село Баня, местността Манастирчето

ПРАЗНИК НА МИНЕРАЛНАТА ВОДА, ЗДРАВЕТО И ДЪЛГОЛЕТИЕТО

 

26 юни 2019 година

17:00 часа – площад „20-ти април“

„ДА СЕ ХВАНЕМ ЗА РЪЦЕ И ДА КАЖЕМ НЕ“

Надиграване на съставите за народни танци в училищна възраст

Организатори: Община Панагюрище и Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни

 

27 юни 2019 година

19:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, град Панагюрище, театрална зала

Театър „Константин Величков” – Пазарджик представя постановката

„КАК СЕ ТЪРСИ НОВ СЪПРУГ...“ от Миро Гавран

Режисьор: Александър Илинденов; Участват: Ани Михайлова, Ивайло Калоянчев, Веселин Цанев; Сценография и костюми: Петьо Начев

 

29 юни 2019 година

16:00 часа – на площада в село Елшица

ПРАЗНИК НА СЕЛО ЕЛШИЦА, народно веселие

 

Културен календар за месец Май 2019г.

 

1 май

143 ГОДИНИ ОТ ИЗБУХВАНЕТО НА АПРИЛСКОТО ВЪСТАНИЕ

10:30 часа – Исторически музей-Панагюрище

-Литийно шествие от Исторически музей до площад „20-ти април“

10:45 часа –площад  „20-ти април“

-Ритуал по издигане на Националното знаме на Република България

11:00 часа –църква „Свето Въведение Богородично“

-Молебен за благоденствие на българския народ

11:30 часа –Национален мемориален комплекс  „Априлци“

-Военно -историческа възстановка „Мъжество и саможертва –Панагюрище’ 1876“, с участието на Национално дружество „Традиция“

12:45 часа -Национален мемориален комплекс „Априлци“  /пред Вечния огън/

-Полагане на венци и цветя

20:30 часа –площад  „20-ти април“

-Национален митинг-заря

 

2 май

ВСЕНАРОДНО ПОКЛОНЕНИЕ-СЪБОР НА МЕСТНОСТТА ОБОРИЩЕ

11:00 часа –пред паметника в местността Оборище

-Тържествен молебен-водосвет

-Поклонение и полагане на цветя на паметника в местността Оборище

12:30 часа –пред хижа „Оборище“

-Народно веселие

 

3 –4 май

НАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ „ПЪСТЪР, ЦВЕТЕН ГЕРГЬОВДЕН –ПОПИНЦИ‘ 2019“

3 май

19:00 часа –Народно читалище „Искра-1872“, село Попинци

Фолклорен концерт на ПТС „Чудесия“, град Пазарджик

 

4 май

10:30 часа –Народно читалище „Искра-1872“, село Попинци

Официално откриване на конкурсната програма на фестивала

 

5 май

10:30 часа –на центъра на село Бъта

VIII НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА ШАРЕНАТА СОЛ

16:00 часа –на центъра на село Бъта

Празник на село Бъта „ГЕРГЬОВДЕН“, народно веселие

13:00 часа –на площада на село Оборище

РЕГИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН ПРАЗНИК  „ДА ПЕЕМ И ТАНЦУВАМЕ ЗАЕДНО“

16:30 часа –на площада на село Оборище

Празник на село Оборище, народно веселие

 

7 -13 май

СЕДМИЦА НА БИБЛИОТЕКАТА

„ЧЕТЯЩО ПАНАГЮРИЩЕ“ В ОБЩИНСКА БИБЛИОТЕКА „СТОЯН ДРИНОВ“

 

7 май

18:30 часа–Творческа среща с психоложката и писателка МАДЛЕН АЛГАФАРИ

 

8 май

Ден на отворените врати и безплатна годишна регистрация за библиотеката

 

9 май

17:00 часа–Среща със СЛАВИ ПАНАЙОТОВ /THE CLASHERS/ – един от най-популярните видео влогъри в България

 

10 май

17:30 часа-Представяне на романа за юноши „ЧАСОВНИКЪТ, КОЙТО ВЪРВИ НАЗАД“ от Христина Панджаридис

 

13 май

18:00 часа-Откриване изложба с картини на лекарите от МБАЛ „Уни Хоспитал“ д-р Станислав Бадаланов и д-р Димитър Кочев

 

9 май

17:00 часа –пред Вечния огън на Мемориален комплекс „Априлци“

 

ДЕН НА ЕВРОПА

9 и 10 май

9 май -18:00 часа –Театър Дом-паметник, камерна зала

 

10 май –14:30 часа –Театър Дом-паметник, камерна зала

Театрално студио към ЦПЛР –Панагюрище представя пиесата „БЕЗСМЪРТИЕТО НА ТРАКИТЕ“

 

11 май

от 11:00 часа и от 16:00 часа –Театър Дом-паметник, голяма зала

ЦИРК НА СЦЕНА

 

13 май

19:00 часа –Театър Дом-паметник, голяма зала

Театър „БОНИНИ“ гостува със спектакъла „НАШАТА ГОЛЯМА ФРЕНСКА СВАТБА“

от Жан Жак Брикер и Морис Ласег

Режисьор: Асен Блатечки; Художник: Антония Попова; Преводач: Добринка Стефанова; Участват: Герасим Георгиев –Геро, Светлана Бонин, Бойко Кръстанов/Евгени Будинов, Евелин Костова/Рада Кайрякова, Христо Бонин

 

14 май

11:00 часа –в библиотеката на Народно читалище „Искра-1872“, село Попинци

Детско утро „НА ГОСТИ НА КНИЖКИТЕ“ с учениците от първи клас на ОУ „Отец Паисий“

 

15 май

18:30 часа –Театър Дом-паметник, камерна зала

ВЪЗРОЖДЕНСКА ВЕЧЕР, ПОСВЕТЕНА НА 190-ТАТА ГОДИШНИНА ОТ РОЖДЕНИЕТО НА ОРЧО ВОЙВОДА

Сценична адаптация: Стефан Рапонджиев; участват: Никола Скачков, Андрея Манев, Георги Радомиров и приятели

 

17, 18 и 19 май

СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ПО ФОЙЕРВЕРКИ ЗА КУПАТА НА ГРАД ПАНАГЮРИЩЕ -БЪЛГАРИЯ’ 2019

20:00 часа -площад „20–ти април”

КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА, С УЧАСТИЕТО НА

МАРИЯ ИЛИЕВА, РОК ГРУПА „SLIPPERS“ /17.05/

ТИТА, ГРУПА „СКАНДАУ“, ГРУПА „ЛУНАПАРК“ /18.05/

ЙОАННА ДИМИТРОВА, PAVELL & VENCI VENC’, РОК ГРУПА „SEVI“ /19.05/

21:45 часа -площад „20–ти април”

ПОДГРЯВАЩА ЗАРЯ НА „ОГНЕНА ХРИЗАНТЕМА” ЕООД /17, 18 и 19 май /

21:50 часа -„20–ти април”

ФОЙЕРВЕРК ШОУ НА ОТБОР No 1 КРИМ /17.05/, ОТБОР No 2 НОРВЕГИЯ /18.05/, ОТБОР No 3 ЛАТВИЯ /19.05/

 

18 май

НОЩ НА МУЗЕИТЕ

17:30 –24:00 часа –Исторически музей-Панагюрище-Официално откриване на изложбата „ДАРЕНИЯ –РЕЛИКВИ НА МУЗЕЯ II“;

-Връчване на наградата „За принос в развитието на музейното дело в Панагюрище и панагюрския край“;

-Концертна програма на Духов оркестър „Делчо Радивчев“ при НЧ „Виделина-1865“

 

22 май

18:00 часа –Театър Дом -паметник, голяма зала

Празничен концерт по случай Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост, връчване на наградите „Учител на годината”, „Творец на годината” и значката „Златен ритон”

 

23 май

18:30 часа –НЧ „Св. Св. Кирил и Методий-1912“, село Оборище

„О, МИНАЛО НЕЗАБРАВИМО, О, ПРЕСВЕЩЕНИ СТАРИНИ!“

Литературна вечер, посветена на Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост

 

24 май

ДЕН НА БЪЛГАРСКАТА ПРОСВЕТА И КУЛТУРА И НА СЛАВЯНСКАТА ПИСМЕНОСТ

10:00 часа –площад „20-ти април”

Празнично шествие на детските градини, училищата и културните институции

 

29 май

10:30 часа –Театър Дом-паметник, голяма зала

ДЕТСКИ ПРАЗНИК „НАХРАНИ МЕ РАЗДЕЛНО“

Куклено шоу на колела за ученици от 2-ри до 4-ти клас

Организатори: Община Панагюрище, „ЕКОПАК България“ АД и „Театър на приказките“

 

31 май

17:30 часа –Общинска библиотека „Стоян Дринов“

Награждаване на отличените автори и творби от

НАЦИОНАЛНИЯ ЛИТЕРАТУРЕН КОНКУРС ЗА НЕПУБЛИКУВАНА ПОЕЗИЯ ЗА ДЕЦА „СТОЯН ДРИНОВ”

 

 

Културен календар за месец Април 2019г.

 

3 април

18:00 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала

„ПРЕКРАСНА СИ, МИЛА РОДИНО!“

Пролетен концерт планинарски песни ВГ „Радеан” към НЧ „Виделина-1865”

 

4 април

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Държавна опера Стара Загора гостува с „ХУБАВАТА ЕЛЕНА“

опера-буфа в две действия от Жак Офенбах по либрето на Анри Мейак

и Лудовик Халеви

Режисьор: Славчо Николов; Диригент: Димитър Косев; Участват: Антоанета Добрева (НЕТИ), Христо Сарафов, Николай Моцов, Георги Динев, Игнат Желев, Димитър Арнаудов, Александър Крунев, Янчо Иванов, Цвети Пеняшки, Петър Ячилов, Пролет Пенчева, Лили Ходжева, Тереза Бракалова, Пламен Асенов, Камелия Стойчева, Емилия Джурова, Нели Нечева, солисти, хор, оркестър и балет на Държавна опера Стара Загора

 

5 април

17:30 часа – Исторически музей – Панагюрище

Творческа вечер с КАЛИН ДОНКОВ

Организатори: Арт клуб „Асарел“ и Исторически музей – Панагюрище

 

12 април

17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“

Представяне творчеството на поетесата ДИМАНА ЙОРДАНОВА

 

15, 16 и 17 април

15 и 16 април 2019 година – 18:00 часа – НЧ „Виделина-1865“, театрален салон

17 април 2019 година – 14:00 часа – НЧ „Виделина-1865“, театрален салон

Младежка театрална студия при НЧ „Виделина-1865” представят

„ПЕПЕЛЯШКА“

Драматизация и постановка: Дочка Кацарева

Участват: Виктория Манева, Диана Иванова, Петър Попов, Радина Капитанска, Мария Ножделова, Соня Гоешкова, Стоян Панчев, Християн Георгиев, Николай Обретенов, Стойко Шопов, Лъчезара Велева, Кристина Гочева, Андреа Маджова, Карина Кръстева, Илияна Демирова, Рая Янкова; Музика: Марин Карамаринов; Декори: Пепа Машева

 

16 април

Исторически музей – Панагюрище

ИЗЛОЖБА, ПОСВЕТЕНА НА 143 ГОДИНИ АПРИЛСКА ЕПОПЕЯ

 

11:00 часа – НЧ „Искра-1872“, село Попинци, читалищна библиотека

Драматизация „ЧУДОТО КНИГА“ и стартиране „Маратон на четенето‘2019“

 

18 април

17:30 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Празник на Професионалната гимназия по индустриални технологии,

мениджмънт и туризъм

Спектакъл „ДЪРЖАВАТА, В КОЯТО ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ“

на ученици от ПГИТМТ

 

 

20 – 21 април

XV НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА БЪЛГАРСКА ПАТРИОТИЧНА ПЕСЕН „РОДОЛЮБИЕ“

20 април

09:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

– Конкурсна програма

12:30 часа – Шествие от площад „20-ти април“ до Вечния огън

– Поднасяне на цветя от участниците във фестивала

13:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

– Официално откриване на фестивала

– Конкурсна програма

18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

– Галаконцерт „Родолюбие‘2019“ с участието на носители на специалната награда „Живият пламък“

 

21 април

09:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

– Конкурсна програма

– Награждаване на лауреатите, връчване на специалните награди, закриване на фестивала

 

20 април

11:00 часа – Исторически музей-Панагюрище

Откриване на паметната плоча на Атанас Сугарев (Учителя) на Мемориалната стена в Исторически музей

 

18:00 часа – площад „Поп Груйо Бански“ и местността „Манастирчето“ в село Баня

Историческа възстановка „ЗАКЛЯТИЕТО НА ОБОРИЩЕНЦИ“,

с участието на Национално дружество „Традиция“

 

22 април

19:00 часа – НЧ „Виделина-1865“, театрален салон

Драматичен театър „Рачо Стоянов“ представя на панагюрска сцена

„МНИМИЯТ БОЛЕН“

Автор: Жан Батист Молиер

Участват: Николай Урумов, Надежда Петкова, Миглена Стоева, Магдалена Славчева, Илия Костадинов, Димитър Петров, Валери Радев, Даниел Тотов, Петко Петков, Димо Димов

 

24 април

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Моноспектакъл на КАМЕН ДОНЕВ

„ВЪЗГЛЕДИТЕ НА ЕДИН УЧИТЕЛ ЗА НАРОДНОТО ТВОРЧЕСТВО“

 

25 април

18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

„50 ГОДИНИ ЗНАНИЯ И ТРАДИЦИИ“

Тържествено отбелязване патронния празник на ОУ „Двайсти април“,

Връчване на Общинската награда за краеведческа дейност „ЛЮБОРОДИЕ“,

учредена от Община Панагюрище и ОУ „Двайсти април“

 

29 – 30 април

29 април – от 10:00 до 18:00 часа – Градски парк

30 април – от 10:00 до 16:00 часа – Градски парк

ВОЕННО-ИСТОРИЧЕСКИ ФЕСТИВАЛ „ЖИВАТА ИСТОРИЯ“

 

30 април

20:00 часа – площад „20-ти април“

„С БЪЛГАРИЯ В СЪРЦЕТО“

ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ НА ДЕСИ ДОБРЕВА, ГРАФА, ГРУПА „ДИАНА ЕКСПРЕС“

 

 

Културен календар за месец Март 2019г.
 

1 март
14:00 часа – Исторически музей – Панагюрище
Официално откриване на изложбата „АЗ МОГА ДА ОБЩУВАМ ЕФЕКТИВНО“ на ученици и учители от ОУ „Двайсти април“, ОУ „Проф. Марин Дринов“ и СУ „Нешо Бончев“
Събитието се реализира по проект „Ефективната комуникация и емоционалната интелигентност – помощници в борбата с агресията в училище”, финансиран по програма „Еразъм+“
Отганизатор: ОУ „Двайсти април“

 

17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“
Представяне стихосбирката „СЮЖЕТИ“ на Любомира Видева (Любел Дякоf)

 

3 март
141 ГОДИНИ ОТ ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА БЪЛГАРИЯ ОТ ТУРСКО РОБСТВО
10:30 часа – площад „20-ти април”
– Ритуал по издигане на националното знаме на Република България;
– Празнично шествие от площад „20-ти април“ – полагане на цветя на паметниците на Павел Бобеков и Орчо войвода

 

11:00 часа – Катедрален храм „Свети Георги Победоносец”
– Благодарствен молебен

Площад „Райна Княгиня“
– Полагане на цветя на паметника на Райна Княгиня;
– Шествие до паметника на генерал Дандевил

 

11:30 часа – пред паметника на генерал Дандевил
– Празнична програма с участието на възпитаници на ЦПЛР-Панагюрище;
– Празнични залпове на Регионален клуб „Традиция”;
– Поклонение и полагане на венци и цветя.

 

11:00 часа – пред паметника на загиналите за свободата на България в село Попинци
– Тържествено честване на Националния празник на Република България;
– Поклонение и полагане на венци и цветя.

 

11:30 часа – пред паметника на Ненчо Върбанов в село Бъта
– Полагане на венци и цветя

 

12:00 часа – на площада на село Бъта
– Провеждане инициативата „Пробуждане с хоро“.

 

12:30 часа – на площада в село Баня
– Тържествено честване на Националния празник на Република България;
– Поклонение и полагане на венци и цветя на паметника на Поп Груйо Бански.

 

1:30 часа – на площада в село Оборище
Кукерски игри „РОГАЧ“

 

5 март
13:30 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала
„НЕ СМЕ ЗАБРАВИЛИ“
Среща, посветена на спасението на българските евреи и в памет на жертвите на Холокоста
Организатори: Община Панагюрище и Общински ученически парламент към ЦПЛР-Панагюрище

 

17:30 часа – Исторически музей-Панагюрище
„И СИГУРНО СВЕТЪТ ЩЕ МИ ХАРЕСА…“
Вечер с поезията на Елена Денева
Организатори: Арт клуб „Асарел“ и Исторически музей-Панагюрище

 

10 март
МАСКАРАДНИ И КУКЕРСКИ ИГРИ
11:00 часа – село Бъта, в двора на училището – Кукерски игри „РОГАЧА”

12:30 часа – село Елшица, на площада – Кукерски празник „ДЖУМАЛ”

13:00 часа – село Попинци, на площада – Кукерски игри „ДЖУМАЛ“, „ПРОЛЕТНИ ИГРИ ОКОЛО ВЪРТЯЖКАТА”

 

13 март
17:30 часа – Исторически музей-Панагюрище
Представяне книгата „ВОДА И КРЪВ“ на Асен Дипчев
Организатори: Арт клуб „Асарел“ и Исторически музей-Панагюрище

 

15 март
18:00 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“
„ЗА НЕГО – ЖИВОТА…“
Рецитал-спектакъл на актьора Георги Радомиров, посветен на 110-та годишнина от рождението на поета Никола Вапцаров
Сценична адаптация: Стефан Рапонджиев

 

16 март
10:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, град Панагюрище
„БУКВОПЛЕТ“ – Състезание по правопис на български език
Организатор: Лайънс клуб – Панагюрище

 

„ТОДОРОВДЕН ПО НАШЕНСКИ В СЕЛО БАНЯ”

10:30 часа – на площада в село Баня – Карнавално шествие и откриване на празника

12:00 часа – на стадиона в село Баня – Традиционни конни надбягвания

 

19 март
19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
Национално турне на Христо Шопов
Актьорите Христо Шопов и Лилия Маравиля представят спектакъла
„ВСЯКА ГОДИНА ПО СЪЩОТО ВРЕМЕ“
Автор: Бърнард Слейд; Режисьор: Георги Михалков; Превод: проф. Андрей Аврамов; Костюмография: Петър Митев;
Сценография: Антония Попова;
Продуценти: Лилия Грънчарова и Cити Марк Арт Център.

 

21 март
17:30 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала
Продукции на школите по пеене, пиано и цигулка „Евгений Зумпалов“ към ЦПЛР-Панагюрище с ръководители Величка Маслева и Пепа Филина

 

22 март
15:00 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала
Театрална миниатюра „МОМЪК И ДЯВОЛ“ на ученици от 4-ти, 5-ти и 6-ти клас на СУ „Нешо Бончев“

 

18:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, град Панагюрище
Поетесата Бойка Колева и поета, художник Радослав Коцев представят книгата „КИСЛОРОД“ на Кръстьо Раленеков

 

23 март
10:00 часа – Народно читалище „Васил Левски -1925”, село Елшица
„ПРАЗНИК НА ВИНОТО И ПЕСЕНТА”
Фолклорен празник и конкурс за най-добро домашно вино „Еликсир на боговете”

 

25 март
15:00 часа – Център за подкрепа за личностно развитие – Панагюрище
Награждаване на победителите в Общинския конкурс за постери, мултимедийна презентация, рисунки и видеоклипове на тема
„ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ – НАЧИН НА ЖИВОТ“, организиран от ЦПЛР-Панагюрище и МКБППМН

 

28 март
17:30 часа – Многофункционална спортна зала „Арена Асарел“
Връчване на Националната награда за литературна критика „Нешо Бончев“;
„СУ „НЕШО БОНЧЕВ“ – УЧИЛИЩЕ ЗА МАЛКИ И ГОЛЕМИ“ ПРАЗНИК НА ПРИОБЩАВАНЕТО

 

Културен календар за месец Февруари 2019г.

 

6 февруари 2019 година
18:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, музикална зала
Лектория „ЗДРАВЕ БЕЗ ЛЕКАРСТВА“ с писателя Георги Жеков
„Изцелителната сила на поста“

 

7 февруари 2019 година
17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“
Представяне на книгата „ОТ ДУЗПА В ТЪЧ“ на автора Димитър Пенчев,
финансирана от Община Панагюрище по проект „Панагюрище – духовност и творчество в едно“

 

8 февруари 2019 година
15:00 часа – Център за подкрепа за личностно развитие – Панагюрище
Официално откриване на изложбата и награждаване на отличените в Общинския конкурс „ПЧЕЛАРСТВОТО – ЕКОЛОГИЯ И ПЛОДОРОДИЕ, ПЧЕЛНИЯТ МЕД – ЗДРАВЕ И ДЪЛГОЛЕТИЕ“, организиран от ЦПЛР-Панагюрище и Общинско пчеларско дружество „Акация“

 

13 февруари 2019 година
14:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
Държавен куклен театър Сливен гостува със спектакъла за деца „КРАСАВИЦАТА И ЗВЯРА“ по френската народна приказка

17:30 часа – Исторически музей – Панагюрище
„(НЕ)СТАНДАРТНО – В ЛЮБОВ!“
Откриване на изложба художествена фотография и вечер с лириката на Мирослава Коларова
Организатори: Арт клуб „Асарел“ и Исторически музей – Панагюрище

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
Драматичен театър Пловдив гостува със спектакъла „КРЕДИТЪТ“ от Жорди Галсеран
Режисьор: Бина Харалампиева; Участват: Асен Блатечки, Атанас Атанасов, Калин Врачански и Василена Атанасова

 

15 февруари 2019 година
140 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА ПАВЕЛ ДЕЛИРАДЕВ
11:00 часа – пред бюст-паметника на Павел Делирадев в градския парк
– Поклонение и полагане на венци

 

19 февруари 2019 година
146 ГОДИНИ ОТ ОБЕСВАНЕТО НА ВАСИЛ ЛЕВСКИ
10:30 часа – църква „Свето Въведение Богородично“
– Заупокойна панихида в памет на Йеродякон Игнатий – Васил Левски


11:00 часа – пред паметната плоча на Васил Левски
– Поклонение и полагане на цветя


16:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
Родопски драматичен театър „Николай Хайтов“ – Смолян представя камерния спектакъл „ПОСЛЕДНАТА ИЗПОВЕД НА АПОСТОЛА“ по едноименната книга на Светозар Казанджиев
Сценична адаптация и режисура: Емилия Ованесян; В ролите: Румен Бечев, Мариян Горцев

10:30 часа – пред барелефа на Васил Левски в село Левски
– Рецитал „В ПАМЕТ НА АПОСТОЛА НА СВОБОДАТА“
– Поклонение и полагане на цветя

11:00 часа – Народно читалище „Искра-1872“, село Попинци
Урок по родолюбие „АПОСТОЛЪТ ВЪРВИ КЪМ НАС“ с ученици от ОУ „Отец Паисий“, село Попинци
22 февруари 2019 година


17:30 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, музикална зала
Творчески портрет на ПЕНКО КЕРЕМИДЧИЕВ

 

27 февруари 2019 година
19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
ПК „Фери Арт“ гостува с комедията „ГОРКАТА ФРАНЦИЯ“ от Жан Ко,
Режисьор: Богдан Петканин; Участват: Александър Дойнов, Александър Кадиея, Катето Евро, Фахрадин Фахрадинов, Анелия Луцинова

 

28 февруари 2019 година
15:00 часа – Театър Дом-паметник, изложбена зала
Награждаване на участниците в Общинския конкурс за рисунка, фотография, мултимедийна презентация или видеоклип „ТОВА Е БЪЛГАРИЯ“, организиран от ЦПЛР-Панагюрище

 

 

Културен календар за месец Януари 2019г.

 

3 януари
17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“
„НЕШО БОНЧЕВ – БЕЛЕЖИТИЯТ КНИЖОВНИК“
Откриване на документална изложба на материали-факсимилета от произведения и писма на Нешо Бончев,
посветена на 180-та годишнина от рождението на именития панагюрец

6 януари
ЙОРДАНОВДЕН, БОГОЯВЛЕНИЕ
11:00 часа – площад „20-ти април“
– Велик Богоявленски водосвет
– Хвърляне на кръста в река Луда Яна

13 януари 
11:00 часа – село Оборище
141 ГОДИНИ ОТ БОЕВЕТЕ КРАЙ СЕЛО ОБОРИЩЕ И ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА ПАНАГЮРСКИЯ КРАЙ
Поклонение и полагане на цветя на паметниците на загиналите в боевете

14 януари
180 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА НЕШО БОНЧЕВ
17:00 часа – от СУ „Нешо Бончев“ до градски парк
– Шествие със знамена
17:15 часа – Градски парк
– Поклонение и полагане на цветя на паметника на Нешо Бончев

17 януари 
17:30 часа – Многофункционална спортна зала „Арена Асарел“
Официална церемония по награждаване „СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА‘2018“

18 януари 
163 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА РАЙНА КНЯГИНЯ
10:00 часа – Детска градина „Райна Княгиня“
– Викторина „ЗНАМЕНОСКАТА“
11:00 часа – пред паметника на Райна Княгиня
– Поклонение и полагане на цветя пред паметника на Райна Княгиня
11:10 часа – в къща музей „Райна Княгиня“
– Официално откриване на обновената експозиция в къща музей Райна Княгиня
17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“
Представяне на стихосбирката „ПРЕДИ ТИШИНАТА“ на Теодора Тотева,
със специалното участие на група „Modica“с вокалист Нонка Маслева

23 януари 
17:30 часа – Исторически музей – Панагюрище
„ТЪЙ РЕЧЕ ВИКТОР“, КАЗА МАРГАРИТА В ПАНАГЮРИЩЕ
Поетична вечер с Маргарита Петкова
Организатори: Арт клуб „Асарел“ и Исторически музей-Панагюрище

25 януари
14:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
Държавен куклен театър Сливен гостува със спектакъла за деца „КРАСАВИЦАТА И ЗВЯРА“ по френската народна приказка
19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
Драматичен театър Пловдив гостува със спектакъла „КРЕДИТЪТ“ от Жорди Галсеран
Режисьор: Бина Харалампиева; Участват: Асен Блатечки, Атанас Атанасов, Калин Врачански и Василена Атанасова

31 януари 
17:30 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
Официална церемония по награждаване на деца с изявени дарби
от община Панагюрище „ЗВЕЗДЕН КЛАС‘2018“

© iLib  Прима-Софт