Културен календар

Културен Календар за месец август 2018 година

3 – 24 август

„МУЗИКАЛНО ЛЯТО В ПАРКА”

3 август
20:00 часа – Градски парк
Концерт на Мажоретен състав при СУ „Нешо Бончев“ и приятели

10 август
20:00 часа – Градски парк
„Фолклорна мозайка”

17 август
20:00 часа – Градски парк
Концерт на група MODICA и Нонка Маслева

24 август
20:00 часа – Градски парк
Концерт на група FACE OFF

15 август
Празник на село Попинци и Храмов празник на църквата „Успение Богородично“
10:00 часа – в църквата „Успение Богородично“ в село Попинци
Тържествена литургия и освещаване на курбан за здраве
19:00 часа – на площада на село Попинци
Празнична програма и народно веселие

18 август
Празник на село Панагюрски колонии
11:30 часа – в църквата „Свети Иван Рилски” в село Панагюрски колонии
Тържествена литургия и освещаване на курбан за здраве
12:30 часа – на откритата сцена в село Панагюрски колонии
Празнична програма и народно веселие

 

Културен Календар за месец юли 2018 година

6 юли 2018 година
17:30 часа – Исторически музей-Панагюрище, изложбена зала
Откриване на изложбата „115 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА ПРОФ. ИЛИЯ ПЕТРОВ“

12 юли 2018 година
18:30 часа – хотел „Каменград“, зала „Асарел“
Моноспектакъл на Яна Огнянова „ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО“ по текст на Здрава Каменова
Организатор: Народно читалище „Виделина-1865“, град Панагюрище

13 – 16 юли 2018 година – Танцов фестивал „Пъстър свят“

13 юли 2018 година
19:00 часа – площад „20-ти април“
– Дефиле на участниците във фестивала;
– Официално откриване на Международния младежки танцов фестивал „Пъстър свят“;
– Концертна програма с участието на танцовите състави от Беларус, Мексико, Коста Рика, Сърбия

14 юли 2018 година
10:30 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
– Конкурсна програма
16:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
– „Танцът ни сближава“;
– Конкурс „Мис и Мистър фестивал“;
– Училище за танци
18:00 часа – площад „20-ти април“
– Награждаване и Галаконцерт на победителите

15 юли 2018 година
20:00 часа – площад „20-ти април“
– Концертна програма на танцовите състави от Беларус, Мексико и Сърбия

16 юли 2018 година
20:00 часа – площад „20-ти април“
– Концертна програма на танцовите състави от Коста Рика, Беларус, Мексико и Сърбия
– Закриване на фестивала

18 юли 2018 година
10:00 часа – пред паметната плоча на Васил Левски
181 години от рождението на Васил Левски,
Поклонение и полагане на цветя
19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
„Петра Адвертайзинг“ представя
„СПИСЪКЪТ НА ДОН ЖУАН“ от Валентин Красногоров
Участват: Михаил Билалов, Албена Павлова, Камен Иванов, Момчил Михайлов

 

 

 

Културен Календар за месец юни 2018 година

1 юни 2018 година

 

17:00 часа – площад „20-ти април“ : ДЕТСКИ ПРАЗНИК „УСМИХНИ СЕ С МЕН“

Празнична програма с участието на весели клоуни, цирково шапито - уъркшоп,марионетно (куклено) шоу, кокили шоу, магическо шоу и още много игри и изненади.

 

2 юни 2018 година

 

12:00 часа – пред Вечния огън на Мемориален комплекс „Априлци“ : ДЕН НА БОТЕВ И НА ЗАГИНАЛИТЕ ЗА СВОБОДАТА И НЕЗАВИСИМОСТТА НА БЪЛГАРИЯ

Поклонение и полагане на цветя.

 

4 юни 2018 година

 

11:00 часа – Исторически музей, Панагюрище : Официално откриване на паметна плоча на проф. д-р ЛЪЧЕЗАР ЦОЦОРКОВ на Мемориалната стена на община Панагюрище. Организатор – Фондация „Цоцорков род“.

 

5 юни 2018 година

 

17:30 часа – Исторически музей, Панагюрище : Откриване на изложбата „СРЕБЪРНО СЪКРОВИЩЕ ОТ ПАНАГЮРИЩЕ“

 

6 юни 2018 година

 

17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“ : Представяне на книгата „СИЛАТА НА ДУМИТЕ“ – 90 кратки разкази на писателя и драматург ИВАН ДИМИТРОВ

 

8 юни 2018 година

 

19:30 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, гр. Панагюрище, театрален салон :  Театър „Константин Величков“, град Пазарджик гостува с постановката „ЛЮБОВНИТЕ ТРЕПЕТИ НА ТАРАНТУЛИТЕ“ от Уди Алън.

Участват: Параскева Джукелова, Мая Бежанска, Илияна Лазарова, Никол Карабинова, Тодор Танчев, Георги Керменски.

 

13-21 юни 2018 година

 

ЮНСКИ ПРАЗНИЦИ НА ИЗКУСТВАТА „ВДЪХНОВЕНИЕ, НАСТРОЕНИЕ, КРАСОТА”

13 юни 2018 година

 

18:30 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала Годишен концерт „ПОЛЕТ КЪМ ИЗКУСТВОТО” на възпитаниците на школата по поп и джаз пеене „Евгений Зумпалов“ при ЦПЛР-Панагюрище.

 

14 юни 2018 година

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала : Малък градски театър гостува със спектакъла „БЕЛ АМИ“ от Юрий Дачев по Ги дьо Мопасан.

Участват: Калин Врачански, Луиза Григорова, Герасим Георгиев–Геро, Василена Атанасова, Каталин Старейшинска, Таня Пашанкова, Христина Караиванова, Владимир Зомбори, Владимир Димитров, Атанас Чопов, Васил Банов; Режисьор: Бина Харалампиева

 

15 юни 2018 година

 

17:30 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, град Панагюрище, музикална зала : Литературен салон - Представяне на ЮБИЛЕЕН АЛМАНАХ „ВИДЕЛИНА“, финансиран от Община Панагюрище по проект „Панагюрище – духовност и творчество в едно“.

 

18 юни 2018 година

 

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала : КОНЦЕРТ-СПЕКТАКЪЛ НА КАЛИН ВЕЛЬОВ И ГРУПА TUMBAITO, с участието на оркестъра на Държавна опера Русе.

 

19 юни 2018 година

 

18:30 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, гр. Панагюрище, театрална зала : Музикален спектакъл на ВГ „Радеан“ „ЗЛАТНИ БАГРИ ОТ МИНАЛОТО“.

 

20 юни 2018 година

 

17:30 часа – Исторически музей, Панагюрище : Откриване на изложба на световноизвестния скулптор и художник СТАВРИ КАЛИНОВ.

Организатор – Община Панагюрище.

 

21 юни 2018 година

 

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала : Премиера на спектакъла „МАЛКО КОМЕДИЯ“ от А. П. Чехов.

Участват: Асен Блатечки, Калин Врачански, Койна Русева.

 

18-22 юни 2018 година

 

08:30 – 12:30 часа – ЗЕЛЕНА ЧИТАЛНЯ : Четем на открито пред Общинска библиотека „Стоян Дринов“.

 

22 юни 2018 година

 

17:30 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, гр. Панагюрище, музикална зала :  Литературен салон - Литературно четене на поети от Панагюрище, Стрелча и Русе.

 

23 юни 2018 година

 

11:00 часа – местността Манастирчето, село Баня : ПРАЗНИК НА МИНЕРАЛНАТА ВОДА, ЗДРАВЕТО И ДЪЛГОЛЕТИЕТО.

 

27 и 29 юни 2018 година

 

19:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, гр. Панагюрище, театрална зала : Театрален състав „Виделина“, гр. Панагюрище представя комедията „ДОКТОР“ от Бранислав Нушич.

Режисьор: Дочка Кацарева; Сценограф: Ирина Пелтекова.

Участват: Стефан Рапонджиев, Мирослав Цветков, Милен Мулешков, Иван Кузманов, Стоян Цацов, Магдалена Джолова, Юлия Богоева, Нина Истревска, Донна Елшишка, Нина Кехайова и Гергана Томова.

 

30 юни 2018 година

16:00 часа – на площада на село Елшица : ПРАЗНИК НА СЕЛО ЕЛШИЦА, народно веселие.

 

Културен Календар за месец май 2018 година

 

3 май 2018 година

17:30 часа – Исторически музей : Представяне на сборника „ПАНАГЮРСКИ ЛЕТОПИСИ“, том 8

 

5 май 2018 година

10:30 часа – на центъра на село Бъта : VII НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА ШАРЕНАТА СОЛ

16:00 часа – на центъра на село Бъта : Празник на село Бъта – народно веселие

 

5 май 2018 година

10:30 часа – Народно читалище „Искра-1872“, село Попинци : III НАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ „ПЪСТЪР, ЦВЕТЕН ГЕРГЬОВДЕН“

 

8 май 2018 година

13:30 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала : Среща с представители на Сдружение „Българска история“, организирана от Общински ученически парламент към ЦПЛР - Панагюрище

 

9 май 2018 година

17:00 часа – пред Вечния огън на Мемориален комплекс „Априлци“ : ДЕН НА ЕВРОПА

 

14-18 май 2018 година : НАЦИОНАЛНА БИБЛИОТЕЧНА СЕДМИЦА

Общинска библиотека „Стоян Дринов“ :  ЧЕТЯЩО ПАНАГЮРИЩЕ

14 май 2018 година

17:30 часаПредставяне творчеството на журналиста и писател ИВО ТОДОРОВ

15 май 2018 година

17:30 часа – Откриване на съвместна изложба с творби живопис–колажи на Асен Дипчев и Пепа Машева

16 май 2018 година

Ден на отворените врати в библиотеката и безплатна годишна регистрация

17 май 2018 година

15:00 часа Четене на любими приказки и разкази от родители и деца в библиотеката

18 май 2018 година

17:30 часа – Представяне творчеството на писателя и телевизионен сценарист Момчил Николов

 

17 май 2018 година

15:00 часа – Център за подкрепа за личностно развитие – Панагюрище : Награждаване на победителите в конкурса за постери, мултимедийна презентация, рисунки и видеоклипове на тема „ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ – НАЧИН НА ЖИВОТ“, организиран от ЦПЛР-Панагюрище и МКБППМН

 

18 май 2018 година

17:00 часа – Исторически музей-Панагюрище : Награждаване на победителите в ученическия конкурс „МОЯТ РОД“, организиран от ЦПЛР - Панагюрище и Исторически музей

 

19 май 2018 година

10:30 часа – Народно читалище „Христо Ботев- 1927” : Регионален певчески фолклорен фестивал „ХА, НАДПЕЙ МЕ”

15:00 часа – площада на село Левски : Празник на село Левски

 

19 май 2018 година : НОЩ НА МУЗЕИТЕ

17:00 – 24:00 часа – Исторически музей-Панагюрище : Официално откриване на изложбата „75 ГОДИНИ ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ-ПАНАГЮРИЩЕ“

 

23 май 2018 година

18:00 часа – Театър Дом – паметник, голяма зала : Празничен концерт „СКАЗАНИЕ ЗА СЛОВОТО“ по случай Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост, връчване на наградите „Учител на годината”, „Творец на годината” и значката „Златен ритон”

 

24 май 2018 година : ДЕН НА БЪЛГАРСКАТА ПРОСВЕТА И КУЛТУРА И НА СЛАВЯНСКАТА ПИСМЕНОСТ

10:00 часа – площад  „20-ти април” : Празнично шествие на детските градини, училищата и културните институции

 

25, 26 и 27 май 2018 година : СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ПО ФОЙЕРВЕРКИ ЗА КУПАТА НА ГРАД ПАНАГЮРИЩЕ – БЪЛГАРИЯ’ 2018

25 май - площад „20–ти април”

20:00 часа КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА, С УЧАСТИЕТО НА ДОННА, ГРУПА „COFEIN”, НОВАТА БАНДА СТЕНЛИ LIVE

21:45 часаПОДГРЯВАЩА ЗАРЯ НА  „ОГНЕНА ХРИЗАНТЕМА” ЕООД

21:50 часа ФОЙЕРВЕРК ШОУ НА ОТБОРА ОТ КАЗАХСТАН

26 май - площад „20–ти април”

20:00 часа – площад „20–ти април” : КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА, С УЧАСТИЕТО НА РОК ГРУПА „SLIPPERS“, МИХАЕЛА ФИЛЕВА, РОК ГРУПА „АХАТ“

21:45 часаПОДГРЯВАЩА ЗАРЯ НА  „ОГНЕНА ХРИЗАНТЕМА” ЕООД

21:50 часа - ФОЙЕРВЕРК ШОУ НА ОТБОРА ОТ  НОРВЕГИЯ

27 май - площад „20–ти април”

20:00 часа – площад „20–ти април” : КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА, С УЧАСТИЕТО НА ДЕЙВИД БЕЛИШКИ, ХРИСТИЯНА ЛОИЗУ, DEEP ZONE PROJECT, група „VOICE & FINGERS”

21:45 часаПОДГРЯВАЩА ЗАРЯ НА  „ОГНЕНА ХРИЗАНТЕМА” ЕООД

21:50 часа - ФОЙЕРВЕРК ШОУ НА ОТБОРА ОТ  УКРАЙНА

 

27 май 2018 година

11:00 часа –площада на село Поибрене : Празник на село Поибрене

 

28 май 2018 година

19:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“ : Представяне на поетичната комедия без думи „НЕ НА МЯСТОТО СИ“

Автор и актьор: Герасим Дишлиев ; Режисьор: Едуар Дьодьосю Льо Мутие
 

30 май 2018 година

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала : Театрална формация „Мелпомена“ гостува с комедията „ГОЛЕМАНОВ“ от Ст. Л. Костов

Режисьор: Георги Стоилов; Участват: Любомир Нейков, Елена Петров, Стефан Рядков,Силвия Лулчева, Красимир Ранков, Мария Статулова

 

31 май 2018 година

17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“ : Награждаване на отличените автори и творби от НАЦИОНАЛНИЯ ЛИТЕРАТУРЕН КОНКУРС ЗА НЕПУБЛИКУВАНА ПОЕЗИЯ ЗА ДЕЦА „СТОЯН ДРИНОВ”

 17:30 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, град Панагюрище : 30 ГОДИНИ ДЕТСКА ГРАДИНА „БРЕЗИЧКА“

 

 

Културен Календар за месец април 2018 година

 

2 април 2018 година

17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“

Представяне творчеството на писателя Нидал Алгафари

 11 април 2018 година

19:00 – часа – Народно читалище „Виделина-1865“, театрален салон

Драматичен театър „Рачо Стоянов“, град Габрово гостува с постановката „Михал Мишкоед” /Зех тъ, Радке, зех тъ/

Постановка: Невена Митева; Хореография: Лъчезар Захариев; Музика: Румелия Алексиева; Текст на песните: Велизар Велчев; Участват: Димо Димов, Мартин Властанов, Светослав Славчев, Петко Петков, Ангел Калев, Илия Костадинов, Васил Грънчаров, Валери Радев, Даниел Тотов, Димитър Петров

 17 април 2018 година

14:30 часа – пред Вечния огън

Ученическо състезание „МЛАДИ РОДОЛЮБЦИ“, посветено на 140-та годишнина от Освобождението на България и 142-та годишнина от избухването на Априлското въстание

17:30 часа – Исторически музей – Панагюрище

Представяне на книгата „Стефан Стамболов: от „не щеме ний богатство“ до „зелен листец“ с автор доц. д-р Милен Куманов

 18 април 2018 година

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Театър 199 „Валентин Стойчев“ гостува със спектакъла „ЧАМКОРИЯ“ по романа на Милен Русков. Режисьор: Явор Гърдев; В ролята на Бае Славе: Захари Бахаров

 19 април 2018 година

18:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, театрален салон

Връчване на Общинската награда за краеведческа дейност „ЛЮБОРОДИЕ“, учредена от Община Панагюрище и ОУ „Двайсти април“

 20 април 2018 година

17:30 часа – Исторически музей – Панагюрище

Официално откриване на изложбата

„Молитва за България“ /Стоил Финджеков/

21 – 22 април 2018 година

XIV Национален фестивал за млади изпълнители на българска патриотична песен „Родолюбие“

21 април 2018 година

09:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

– Конкурсна програма

12:30 часа – Шествие от площад „20-ти април“ до Вечния огън

– Поднасяне на цветя от участниците във фестивала

13:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

– Официално откриване на фестивала

22 април 2018 година

09:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

– Конкурсна програма

– Награждаване на лауреатите, връчване на специалните награди, закриване на фестивала

 21 април 2018 година

18:30 часа – площад „Поп Груйо Бански“ и местността „Манастирчето“ в село Баня

Историческа възстановка „Заклятието на оборищенци“,

с участието на Национално дружество „Традиция“

 23 април 2018 година

17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“

Представяне новата книга на Ивелина Радионова – „България навеки“

 23, 24 и 25 април 2018 година

19:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, театрален салон

Младежка театрална студия при НЧ „Виделина-1865“ представя постановката „ЗМЕЙОВА СВАТБА“ от Петко Тодоров

Постановка: Дочка Кацарева; Музика: Андрея Манев; Хореография: Елеонора Найденова; Декори: Ирина Пелтекова; Участват:Мартин Гешанов, Виктория Манева, Гергана Врагова, Стоил Узунов, Валентин Филин, Илия Немигенчев, Пламена Ножделова, Диана Иванова, Стоян Панчев и балетен състав при ЦПЛР

 26 април 2018 година

18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Празничен концерт на ЦПЛР – Панагюрище „ВЪЗКРЕСЕНИЕ БЪЛГАРСКО“, посветен на 140-та годишнина от Освобождението на България и 142-та годишнина от избухването на Априлското въстание

 28 април 2018 година

10:00 часа – Народно читалище „Св. Св. Кирил и Методий-1912“, село Оборище

II РЕГИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ ЗА ПЕСНИ, ТАНЦИ И ОБИЧАИ

„ОЙ, ЛАЗАРЕ, ЛАЗАРЕ“

17:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, град Панагюрище

Втори Национален Фестивал на хоровата патриотична песен „България –една безсмъртна песен”,

посветен на 142-та годишнина от избухването на Априлското въстание

 28, 29 и 30 април 2018 година

от 10:00 до 18:00 часа – Градски парк

Военно – исторически фестивал „Живата история”

 30 април 2018 година

20:00 часа – площад „20-ти април“

Празничен концерт

 

 

Културен Календар за месец март 2018 година

 

2 март 

13:30 часа – село Попинци, пред паметника на загиналите за свободата на България
Тържествено честване на Националния празник на Република България
– Изложба на старинни оръжия – РК „Традиция“ – Панагюрище;
– Поклонение и полагане на венци и цветя
18:00 часа – Народно читалище „Никола Йонков Вапцаров-1927“, село Бъта – Тържествена програма „И днес йощ Балканът …” посветена на 140-та годишнина от Освобождението на България

 

3 март

140 години от освобождението на България от турско робство
10:30 часа – площад „20-ти април”
– Ритуал по издигане на националното знаме на Република България;
– Празнично шествие от площад „20-ти април“ – полагане на цветя на паметниците на Павел Бобеков и Орчо войвода
11:00 часа – Катедрален храм „Свети Георги Победоносец”
– Благодарствен молебен
 Площад „Райна Княгиня“
– Полагане на цветя на паметника на Райна Княгиня;
– Шествие до паметника на генерал Дандевил
11:30 часа – пред паметника на генерал Дандевил
– Празнична програма с участието на ПФТС „Тангра”, село Попинци;
– Празнични залпове на Регионален клуб „Традиция”;
– Поклонение и полагане на венци и цветя
12:30 часа – Исторически музей – Панагюрище
– Официално откриване на изложбата „140 години от освобождението на България и панагюрския край”

 

6 март
19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
Юбилеен концерт „40 години на сцена“ на рок група „Сигнал“

 

7 март
17:30 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала
Продукции на школите по пиано, поп и джаз пеене „Евгений Зумпалов“ към ЦПЛР – Панагюрище, с ръководители Величка Маслева и Пепа Филина

 

9 март
17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“
Представяне стихосбирката „Сезам, затвори се“ на журналистката и поетеса Виктория Катранова

 

14 март
17:30 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала
Продукция на школата по поп и джаз пеене „Евгений Зумпалов“ към ЦПЛР – Панагюрище, с ръководител Нона Немигенчева

 

16 – 17 март
XV фолклорен фестивал на маскарадни и кукерски игри – Попинци‘ 2018


16 март
19:00 часа – в залата на читалище „Искра-1872“, село Попинци, Фолклорна програма

 

17 март
10:30 часа – на площада в село Попинци
Официално откриване на фестивала и дефиле на кукерските групи

 

17 март
10:00 часа – Народно читалище „Васил Левски -1925”, село Елшица – „Празник на виното и песента”
Фолклорен празник и конкурс за най-добро домашно вино „Еликсир на боговете”

 

19 март
19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
Драматичен театър – Пловдив представя постановката „Работно време“. Автор, режисьор и музика: Камен Донев
Участват: Антон Радичев, Албена Колева, Красимир Василев, Радина Думанян, Ивайло Христов, Стоян Сърданов, Латинка Петрова, Красимир Доков, Кръстю Кръстев, Тодор Дърлянов, Симеон Алексиев, Русалина Чапликова, Мариана Йотова, Елена Атанасова, Патриция Пъндева, Алексей Кожухаров, Боряна Братоева, Марин Младенов

 

23 март
17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“ – Представяне романа на Ивайло Митев „Съдба на дете“

 

29 март
18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
Връчване на Националната награда за литературна критика „Нешо Бончев“;
– Театрален спектакъл „Занапред – добър е Господ“ по мотиви от произведения на Иван Вазов, Захари Стоянов и Петър Константинов
Сценарии: Нистор Хаинов; Участват: ученици от СУ „Нешо Бончев“

 

30 март
15:00 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала – Младежка сцена – Общински ученически конкурс за хумористична сценка, шарж, анекдот по повод Деня на хумора и шегата.

 

 

 

Културен календар за месец февруари 2018 година

 

1 февруари 2018 година

18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Звезден клас‘2017“ - Официална церемония по награждаване на деца с изявени дарби от община Панагюрище.

 

9 февруари 2018 година

15:00 часа – Център за подкрепа за личностно развитие – Панагюрище

 „Пчеларството – екология и плодородие, пчелният мед – здраве и дълголетие“

Официално откриване на изложба и награждаване на отличените в Общинския конкурс,

организиран от ЦПЛР – Панагюрище и Общинско пчеларско дружество „Акация“.

 

10 февруари 2018 година

17:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865“, град Панагюрище

120 години от рождението на Атанас Сугарев – учителят.

 

11 февруари 2018 година

11:00 часа – площада на село Оборище - Разиграване на обичая „Рогач”.

 

16 февруари 2018 година

18:00 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“, читалня за възрастни

Представяне творчеството на писателката и поетеса Ина Иванова.

 

18 февруари 2018 година

МАСКАРАДНИ И КУКЕРСКИ ИГРИ

11:00 часа – село Бъта, в двора на училището – Кукерски игри „Рогача”.

12:30 часа – село Елшица, на площада – Кукерски празник „Джумал”.

13:00 часа – село Попинци, на площада – Кукерски игри „Джумал“, „Пролетни игри около Въртяжката”.

 

19 февруари 2018 година

145 години от обесването на Васил Левски

16:30 часа – църква „Свето Въведение Богородично“

– Заупокойна панихида в памет на Йеродякон Игнатий – Васил Левски.

– Художествена програма „ТОЙ ОБЪРНА ВРЕМЕТО“ –  ЦПЛР – Панагюрище.

 

21 февруари 2018 година

17:30 часа – Исторически музей – Панагюрище

Представяне книгите „Антарктида – Студеният Юг“ с автор проф. д. н. Христо Пимпирев

и „Непознатата Южна Земя – Terra Australis Incognita“ с автор Гергана Лаптева

и консултанти проф. д. н. Христо Пимпирев и д-р Любомир Иванов.

 

24 февруари 2018 година

„Тодоровден по нашенски в село Баня”

10:30 часа – на площада в село Баня – Карнавално шествие и откриване на празника

12:00 часа – на стадиона в село Баня – Традиционни конни надбягвания

 

26 февруари 2018 година

15:00 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала - Театрална студия към ЦПЛР - Панагюрище

представя пиесата „Невероятните приключения на една принцеса“.

 

27 февруари 2018 година

17:30 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала зала - Театрална студия към ЦПЛР - Панагюрище

представя пиесата „Невероятните приключения на една принцеса“.

 

28 февруари 2018 година

15:00 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала

Награждаване на участниците в Общинския конкурс за рисунка, фотография,

мултимедийна презентация или видеоклип „Това е България”, организиран от ЦПЛР – Панагюрище

 

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Националното турне на Христо Шопов

Христо Шопов, Лилия Маравиля, Ирини Жамбонас представят пиесата „Всичко или нищо“

Автор и режисьор: Лиза Шопова; Сценография и костюми: Антония Попова;

Музикално оформление: Светлин Къслев; Продуцент: Лилия Грънчарова

 

 

Културен календар за месец януари 2018 година

 

6 януари
ЙОРДАНОВДЕН, БОГОЯВЛЕНИЕ
11:00 часа – площад „20-ти април”- Велик Богоявленски водосвет – Хвърляне на кръста в река Луда Яна

 

11 януари
18:30 часа – Многофункционална спортна зала „Арена Асарел“
Официална церемония по награждаване „СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА‘2017“

 

12 януари
17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“
Представяне стихосбирката „ДНЕВНИК НА ДУШАТА“ на авторката Мериха Чолак,
със специалното участие на рок група „MODICA”

 

13 януари
11:00 часа – село Оборище
140 ГОДИНИ ОТ БОЕВЕТЕ КРАЙ СЕЛО ОБОРИЩЕ И ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА ПАНАГЮРСКИЯ КРАЙ
Поклонение и полагане на цветя на паметниците на загиналите в боевете

 

15 януари
179 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА НЕШО БОНЧЕВ
13:15 – Градски парк – Поклонение и полагане на цветя пред паметника на Нешо Бончев

 

18 януари
162 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА РАЙНА КНЯГИНЯ
10:00 часа – Детска градина „Райна Княгиня“
Концертна програма „ЖИВА СИ В НАС, КНЯГИНЬО“
11:00 часа – пред паметника на Райна Княгиня
– Поклонение и полагане на цветя пред паметника на Райна Княгиня и в къща музей „Райна Княгиня“

 

25 януари
19:00 часа – Театър Дом-паметник
Театър „Иван Димов“ – Хасково представя авторският спектакъл на Владислав Карамфилов – Въргала
„ЧЕРВЕНАТА И ЧЕРНАТА“
Участват: Влади Въргала, Тезджан Ферад-Влади, Георги Иванов и Владислав Димитров – Ферди

 

1 февруари
18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала
Официална церемония по награждаване на деца с изявени дарби от община Панагюрище
„ЗВЕЗДЕН КЛАС‘ 2017“

 

 

Културен календар за месец ноември 2017 година

 

1 ноември 2017 година

ДЕН НА НАРОДНИТЕ БУДИТЕЛИ
17:30 часа – пред Исторически музей : Факелно шествие „С ПЛАМЪКА НА БУДИТЕЛИТЕ“
18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала : Тържествен концерт – спектакъл „ЧЕСТ И СЛАВА, ВЕЧНА СЛАВА ВАМ, БУДИТЕЛИ НАРОДНИ“

 

4 ноември 2017 година
18:00 часа – Народно читалище „Пробуда – 1872”, село Баня : 145 ГОДИНИ ОТ СЪЗДАВАНЕТО НА НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ „ПРОБУДА – 1872”, СЕЛО БАНЯ. Юбилеен концерт

 

7 ноември 2017 година
17:15 часа – Природонаучен музей : Официално откриване на обновения Природонаучен музей

 

8 ноември 2017 година
175 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА СВЕЩЕНИК НЕДЕЛЬО ИВАНОВ
14:00 – 17:00 часа – ОУ „Свещеник Недельо Иванов“, село Поибрене
– Парад на знамената
– „Познаваме ли символите на училището?“
– Драматизация по романа „Под игото“
– Слово за Свещеник Недельо Иванов
– Полагане на цветя пред паметниците на народните будители в село Поибрене

 

10 ноември 2017 година
17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“ : Представяне стихосбирките „ЧЕРНО И БЯЛО“ на Валери Станков и „И НЕ ПОМИСЛЯМ ДО КОГА“ на Илиана Илиева

 

13 ноември 2017 година
18:00 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала : Представяне книгата „ПОГЛЕД КЪМ ИСТОРИЯТА НА ТУРИСТИЧЕСКО ДРУЖЕСТВО „БУНАЙ“ – ПАНАГЮРИЩЕ“ на Александър Георгиев

 

14 ноември 2017 година
17:30 часа – Исторически музей – Панагюрище : Официално откриване на изложба с картини от фонда на музея „ДАВИД ПЕРЕЦ, СТОЯН ВЕНЕВ“

 

15 ноември 2017 година
18:00 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала : Театралната група при НЧ „Свети Боян Княз Български – 2006“ представя театрална постановка „ТРАГЕДИЯТА НА БАЩИНАТА ЛЮБОВ“ по романа „Дядо Горио“ на Оноре Дьо Балзак

 

16 ноември 2017 година
19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала : Държавна опера Стара Загора гостува с Балетен спектакъл „РОМЕО И ЖУЛИЕТА” по музика на П. И. Чайковски

 

17 ноември 2017 година
15:00 часа – Център за подкрепа за личностно развитие – Панагюрище : „ДАРОВЕТЕ НА ЕСЕНТА“. Награждаване на участниците в общинския конкурс и откриване на изложба

 

21 ноември 2017 година
17:30 часа – Църква „Свето Въведение Богородично“
ДЕН НА ХРИСТИЯНСКОТО СЕМЕЙСТВО И ХРИСТИЯНСКАТА МЛАДЕЖ : Празнична програма на децата от ДГ „Първи юни“

 

2228 ноември 2017 година
„Изкуство с панагюрски дъх – творчество От общността За общността“

 

22 ноември 2017 година
19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала : КОНЦЕРТ НА АНСАМБЪЛ ЗА НАРОДНИ ПЕСНИ И ТАНЦИ „ФИЛИП КУТЕВ“ И ПФТС „ТАНГРА“, СЕЛО ПОПИНЦИ

 

23 ноември 2017 година
17:30 часа – Театър Дом-паметник, изложбена зала : Официално откриване на изложбата „С ПУЛСА НА ТВОРЕЦА“. Представяне творбите на местните художници, участвали в общинския пленер

 

24 ноември 2017 година
17:00 часа – фоайето на Народно читалище „Никола Й. Вапцаров-1927“, село Бъта : Официално откриване на изложбата „ВЕЧЕ ЗНАМ И МОГА ПОВЕЧЕ“ по проект за младежки дейности на Сдружение за развитие на малки европейски селища „Идея“, село Бъта, финансиран от Община Панагюрище
18:00 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“ : Литературно-поетична вечер с поезията на Симеон Аспарухов „ДНИ ЗА ОБИЧАНЕ“ и Ива Спиридонова „ДУМИТЕ МИ“; представяне на панагюрския  поет Димитър Пенчев

 

27 ноември 2017 година
19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала : Концерт – спектакъл „ДА СЕ КИЧАТ, ДА СЕ РАДВАТ, ДА СИ ДОЙДАТ, ДА СЕ ЖЕНАТ“ на ПФТС „Тангра“, финансиран от Община Панагюрище по проект за младежки дейности

 

28 ноември 2017 година
19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала : Китарно-оперен концерт на ОРЛИН ЧОЛАКОВ – ТРУБАДУРА, със специалното участие на Александрина Чолакова.

 

 

Културен календар за месец октомври 2017 година

 

29 септември – 1 октомври

Общински пленер „С ПУЛСА НА ТВОРЕЦА“ – Творчески и културен обмен между различните поколения панагюрски художници сред природната красота на Средна гора.

 

1 октомври – 16:00 часа – Народно читалище „Пробуда 1872“, село Баня

„ПРАЗНИК НА ВТОРАТА МЛАДОСТ“, посветен на Международния ден на възрастните хора и Деня на музиката и поезията.

 

4 октомври – 19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Постановка „МЕТОДЪТ ГРЬОНХОЛМ“ от Жорди Галсеран. Режисьор Пламен Панев.  Участват Асен Блатечки, Христо Бонин, Светлана Бонин и Николай Урумов.

 

5 октомври – 17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“

Представяне книгата с разкази „ГОРЧИВА МЪГЛА“ на Огнян Панов.

 

7 октомври – 11:00 часа – Исторически музей, изложбена зала

Официално откриване на изложбата „ПЪРВАТА СВЕТОВНА ВОЙНА – ГЕРОИЗЪМ И БИТ НА БЪЛГАРСКИЯ ВОЙНИК”, посветена на 105 години от началото на Балканската война и 100 години от Първата световна война.

 

9 октомври – 18:00 часа – Народно читалище „Виделина – 1865", музикална зала

ЛИТЕРАТУРЕН САЛОН – Представяне книгата на Боян Ангелов „ПОМРЪКНАЛА Е РЕКАТА“.

 

10 октомври – 17:00 часа – Исторически музей, зала трезор на Панагюрското златно съкровище

Официално откриване на изложбата „60 ГОДИНИ ОТ ОТКРИВАНЕТО НА РИМСКО МОНЕТНО СЪКРОВИЩЕ ДО СЕЛО ПОПИНЦИ”.

 

14 октомври – 11:00 часа – Народно читалище „Виделина 1865”, театрален салон

ВТОРИ НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ НА СТАРАТА ГРАДСКА И ШЛАГЕРНА ПЕСЕН „НЕЖНИ СПОМЕНИ“.

 

18 октомври – 19:00 часа – Народно читалище „Виделина 1865”, театрален салон

Самодейният театър при читалището представя спектакъла на Ст. Л. Костов „МЪЖЕМРАЗКА”.

 

20 октомври – 1 ноември – ДНИ НА ДУХОВНОСТТА, ПОСВЕТЕНИ НА БУДИТЕЛСТВОТО

 

20 октомври – 179 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА ПРОФ. МАРИН ДРИНОВ

11:00 часа – Къща музей „Проф. Марин Дринов”

- Тържествена церемония по връчване на поименна студентска стипендия „Проф. Марин Дринов”

11:30 часа – Градски парк

- Поклонение и полагане на цветя пред паметника на проф. Марин Дринов

 

23 октомври – 17:00 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала

Урок по родолюбие „ЗА БУДИТЕЛИТЕ С ПОЧИТ“, организиран от Център за подкрепа за личностно развитие – Панагюрище.

 

23 октомври – 19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Концерт „ЛЮБИМИ РУСКИ ПЕСНИ“ на Плевенската филхармония, със солист Руслан Мъйнов.

 

24 октомври – 17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“, читалня за възрастни

Открит урок на тема „ЕЛЕНА НИКОЛАЙ – ЕДИН ОТ НАЙ-ЗДРАВИТЕ СТЪЛБОВЕ НА „ЛА СКАЛА“.

 

25 октомври – 17:00 часа – Исторически музей, информационна зала на залата трезор на Панагюрското златно съкровище

Представяне книгата „РОДЪТ ХАДЖИПЕЕВИ – ОТ ПАНАГЮРИЩЕ ДО АСЕНОВГРАД“ на Тодор Пеев.

 

25 октомври – 19:00 часа – Народно читалище „Виделина 1865”, театрален салон

Самодейният театър при читалището представя спектакъла на Ст. Л. Костов „МЪЖЕМРАЗКА”.

 

26 октомври – 15:00 часа – Исторически музей

165 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО И 140 ГОДИНИ ОТ СМЪРТТА НА ПАВЕЛ БОБЕКОВ

- Лектория „ПАВЕЛ БОБЕКОВ – ПОЗНАТИЯТ И НЕПОЗНАТИЯТ“

- Полагане на цветя пред паметника на Павел Бобеков.

 

27 октомври – 17:30 часа – Народно читалище „Виделина 1865”, музикална зала

ЛИТЕРАТУРЕН САЛОН – Музикално–литературна вечер с поета-бард ПЛАМЕН СИВОВ.

 

27 октомври – 18:00 часа – Народно читалище „Христо Ботев – 1927”, село Левски

Празничен концерт по случай 90 години от създаването на Народно читалище „Христо Ботев – 1927”, село Левски.

 

30 октомври – 16:00 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала

„О, БУДИТЕЛИ НАРОДНИ“ – Награждаване на участниците от ученическия конкурс, организиран от Центъра за подкрепа за личностно развитие – Панагюрище и представяне на отличените мултимедийни презентации.

 

30 октомври – 17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“, читалня за възрастни

Представяне творчеството на твореца АСЕН ДИПЧЕВ – правнук на Райна Княгиня.

 

31 октомври – 17:00 часа – Исторически музей, изложбена зала

Официално откриване на изложбата „35 ГОДИНИ ДАРЕНИЕ ИВАН ДЕЯНОВ“.

 

31 октомври – 18:00 часа - Народно читалище „Никола Йонков Вапцаров – 1927”, село Бъта, зрителна зала

„СТО И ДВАЙСЕТ ГОДИН... ТЪМНИНИ ДЪЛБОКИ!” – Празнична програма, посветена на Деня на народните будители.

 

1 ноември – 17:30 часа – пред Исторически музей

ДЕН НА НАРОДНИТЕ БУДИТЕЛИ - „С ПЛАМЪКА НА БУДИТЕЛИТЕ“ – факелно шествие.

 

1 ноември – 18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

 

Тържествен концерт „ЧЕСТ И СЛАВА, ВЕЧНА СЛАВА ВАМ, БУДИТЕЛИ НАРОДНИ“.

 

 

 

Културен календар за месец септември 2017 година

 

 

2 септември - 11:00 часа - площад "20-ти април"

132 години от обявяването на Съединението в Панагюрище

- Благодарствен молебен;

- Поклонение и поллагане на цветя на паметната плоча;

- Концерт на Духов оркестр "Делчо Радивччев" при Народно читалище "Виделина - 1865".

 

5 септември - 17:30 часа - Исторически музей

Откриване на изложба живопис-мозайка "Да помним миналото, за да ни има в бъдещето" на Радка Маркова.

 

13 септември - 18:00 часа - Народно читалище "Виделина - 1865", музикален салон

Представяне на книгата на Неда Антонова "Първият след Бога".

 

15 септември - 17:30 часа - Общинска библиотека "Стоян Дринов"

Представяне на книгите на Ивайло Митев "Гобленът на живота" и "Единствен".

 

21 септември - 19:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Драматично-куклен театър "Иван Димов" - Хасково, гостува с постановката "Свалячи". Автор Елин Рахнев. Режисьор Пламен Панев. Участват: Малин Кръстев, Герасим Георгиев - Геро и Мариела Топалова.

 

22 септември - 109 години от обявяването на Независимостта на България

10:30 часа - площад "20-ти април"

- Ритуал по издигане на националното знаме на Република България;

- Празнично шествие до площад "Цар Освободител".

11:00 часа - площад "Цар Освободител"

- Благодарствен молебен;

- Поклонение и полагане на цветя на паметника на загиналите във войните за националното обединение на България;

- Празнична програма.

 

26 септември - 17:30 часа - Исторически музей

Откриване на изложба акварели на художника Иван Кадънков.

 

27 септември - 17:30 часа - Общинска библиотека "Стоян Дринов"

Представяне на книгата на Продрум Димов "Българският Еверест".

 

30 септември - 11:00 часа - площад "20-ти април"

Парад на духовите оркестри.

 

 

 

Културен календар за месец август 2017 година

 

4 август - 20:00 часа - Градски парк

Концерт на група МОДИКА

 

11 август - 20:00 часа - Градски парк

Концерт на група ЕЛИАНС

 

15 август - 19:00 часа - площада на село Попинци

Празник на село Попинци - народно веселие

 

18 август - 20:00 часа - Градски парк

Концерт на МАЖОРЕТНИЯ СЪСТАВ ПРИ СУ „НЕШО БОНЧЕВ” 

 

19 август - 10:30 часа - площада на село Бъта

„ПРАЗНИК НА ШАРЕНАТА СОЛ”, кулинарен и фолклорен фестивал.

 

19 август - 11:30 часа - село Панагюрски колоний

Празник на село Панагюрски колонии, освещаване на курбан за здраве в църквата „Св. Иван Рилски”.

 

25 август - 20:00 часа - площад "20-ти април"

РОК КОНЦЕРТ С УЧАСТИЕТО НА „БТР”, КИРИЛ МАРИЧКОВ, ДОНИ И „ROCKA ROLLA.

 

 

 

Културен календар за месец юли 2017 година

 

 

1 юли - 16:00 часа – площада на село Елшица

ПРАЗНИК НА СЕЛО ЕЛШИЦА - народно веселие.

 

4 юли - 18:30 часа – Народно читалище „Виделина - 1865“, театрален салон

„СПОМЕН ЗА РАДИВЧЕВ“ - Концерт на Духов оркестър „Делчо Радивчев“ и вокалните формации към читалището.

 

7 юли - 17:00 часа – Исторически музей, изложбена зала

- Откриване на изложбата „ЖИВОПИС“ на Любомир Качков;

- Представяне на стихосбирката „ОБРЕЧЕНИ СЕЗОНИ НА ЛЮБОВ“ на Любомир Качков.

 

10-14 ЮЛИ - ЛЯТНА СЕДМИЦА В БИБЛИОТЕКАТА

 

10 юли - от 10:00 до 12:00 часа - Кино в библиотеката

11 юли - от 9:00 до 12:00 часа - С книга в ръка на мемориален комплекс "Априлции"

12 юли - от 10:00 до 12:00 часа - Караоке в библиотеката

13 юли - от 10:00 до 12:00 часа - Игри на маса

14 юли - от 17:00 до 19:00 часа - С китари пред библиотеката

 

16-18 юли Международен младежки танцов фестивал „Пъстър свят“

 

16 юли - 19:00 часа – площад „20-ти април“

– Дефиле на участниците във фестивала;

– Официално откриване на Международния младежки танцов фестивал „Пъстър свят“;

– Концертна програма с участието на група „ВАКАЛИ“ и фолклорните ансамбли от Индия и Еквадор.

 

17 юли - 10:30 часа – площад „20-ти април“

– Конкурсна програма на съставите от България

 

- 16:00 часа - площад „20-ти април“

– „Танцът ни сближава“;

– Конкурс „Мис и Мистър фестивал“;

– Училище за танци.

 

- 18:00 часа – площад „20-ти април“

– Награждаване и Галаконцерт на победителите;

– Концертна програма на танцовите състави от Словакия и Украйна.

 

18 юли - 19:00 часа – площад „20-ти април“

– Концертна програма на танцовите състави от Словакия, Украйна, Индия, Еквадор;

– Закриване на фестивала.

 

21 юли - 17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов“

Представяне на книгата „РАЗПИЛЕНИ НАДЕЖДИ“ на бургаската авторка Мина Кръстева.

 

 

 

 

Културен календар за месец юни 2017 година

 

 

1 юни - 17:00 часа - площад "20-ти април"

Детски празник "Усмихни се с мен". Празнична програма с участието на кака Лара, Боби Шоу, Шехерезада, приключения с летящ балон, цирково шоу, огнено шоу и още много игри и изненади.

 

2 юни - 12:00 часа - пред Вечния огън на Мемориален комплекс "Априлци"

Ден на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България. Поклонение и полагане на цветя.

 

4 юни - 10:30 часа - площада на село Поибрене

Празник на село Поибрене

 

5 юни - 17:30 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Концерт "Спиралата на живота" на СУ "Нешо Бончев".

 

7 юни - 18:00 часа - Театър Дом-паметник, камерна зала

"Българио, за тебе те умряха" - художествена програма, представена от Народно читалище "Свети Боян княз български - 2006".

 

8 юни - 17:30 часа - Исторически музей

Археологически музей "Проф. Мечислав Домарадски", град Септември, гостува с археологическа изложба "Емпорион Пистирос в Тракия". Презентация и представяне на изложбата - докторант Вяра Петрова.

 

9 юни - 18:00 часа - Народно читалище "Виделина - 1865", музикален салон

Представяне на книгата на Мария Бегова "Провинции на сърцето", финансирана по проект "Панагюрище - духовност и творчество в едно.

 

12-16 юни - Юнски празници на изкуствата "Вдъхновение, настроение, красота"

 

12 юни - 20:00 часа - площад "20-ти април"

Концерт на "SENTIMENTAL SWINGERS" и квартет на Мишо Йосифов.

 

13 юни - 19:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Държавен музикален и балетен център представя оперетата "Една нощ във Венеция" от Йохан Щраус. Участват: Марияна Арсенова, Пеньо Пирозов, Катерина Тупарова, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Юлия Маринова, Румен Григоров, Иван Панев, Емил Митрополитски, Явор Радованов, Александър Василев. Оркестър, хор и балет на Музикален театър. Режисьор Св. Донев.

 

14 юни - 18:00 часа - Театър Дом-паметник, камерна зала

Представяне на книгата "Словозографии" на Катя Зографова, финансирана по проект "Панагюрище - духовност и творчество в едно". Литературен спектакъл с участието на Божидара Цекова. Музикално оформление - Зорница и Йосиф Радионови.

 

15 юни - 18:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Годишен концерт "Полет към изкуството" на възпитаниците от Обединена школа по изкуствата "Евгений Зумпалов".

 

16 юни - 18:00 часа - Театър Дом-паметник, изложбено фоайе

Откриване на изложбата "Цвят и светлина" на художника Георги Петров.

 

21 юни - 19:00 часа - Народно читалище "Виделина - 1865", театрален салон

Самодейният театър при читалището представя спектакъла "Мъжемразка" на А. Страшимиров.

 

24 юни - 11:00 часа - местността Манастирчето, село Баня

Празник на минералната вода и дълголетието, организиран от кметството и Народно читалище "Пробуда - 1872", село Баня.

 

29 юни - 19:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Импресарска къща "Вирджиния Втора" представя спектакъла "Натали" от Филип Бласбанд. Участват Нона Йотова, Александра Сърчаджиева и Иван Ласкин - глас.

 

 

 

Културен календар за месец май 2017 година

 

4 май – 10:00 часа – Исторически музей

Четвърти национален дискусионен форум „Априлското въстание – брод към свободна и независима България“.

 

4 – 12 май – Общинска библиотека „Стоян Дринов” – Седмица на библиотеката

4 май - 17:30 часа – Представяне творчеството на писателката Красимира Кацарска-Тасева в читалнята за възрастни на библиотеката.

5 май – Безплатна годишна регистрация на новозаписалите се читатели.

9 май – „С книга при приятели на библиотеката”. Посещение на Дневен център за възрастни хора с увреждания “Св. Св. Козма и Дамян” и Женско дружество „Райна Княгиня” в град Панагюрище.

10 май - от 14:00 до 16:00 часа – „Да почетем заедно от любимите си книги в градския парк на Панагюрище”.

11 май – Ден на отворените врати – „Попитай библиотекаря за всичко, което те интересува в процесите на библиотечната работа”.

12 май - 18:00 часа – Представяне творчеството на Илиян Любомиров (Августин Господинов) в читалнята за възрастни на библитеката.

 

5 май – 18:00 часа – Исторически музей

Откриване на изложба „Светът през обектива на панагюрски фотографи”.

 

6 май – 12:00 часа – на площада на с. Бъта

Традиционен празник на село Бъта  „ГЕРГЬОВДЕН”.

 

7 май – 10:30 часа – Народно читалище „Искра - 1872”, с. Попинци

Национален фолклорен фестивал „ПЪСТЪР, ЦВЕТЕН ГЕРГЬОВДЕН, ПОПИНЦИ 2017”.

 

9 май – 17:00 часа –  пред Вечния огън на Мемориален комплекс „Априлци”

72 години от края на Втората световна война и Ден на Европа, поклонение и поднасяне на цветя.

 

9 май - 19:00 часа – Народно читалище „Виделина - 1865”, театрален салон

Драматичен театър „Рачо Стоянов” - Габрово гостува с постановката „Трудни за обичане“. Режисура и сценография: Св. Славчев. Участват: М. Сапунджиева, М. Властанов, А. Димова и Св. Славчев.

 

11 май – 18:30 часа  – Театър Дом-паметник, голяма зала

Концерт на Веселин Маринов „Представи си”.

 

12 май – 17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов”

Представяне творчеството на поета Илиян Любомиров.

 

12 май - 18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Конкурс „Принц и принцеса на Панагюрище”. Организатор – Арт компания „Нови звезди”.

 

16 май – 19:00 часа  – Народно читалище „Виделина - 1865”, театрален салон

Театрално сдружение „Артея” София представя пиесата „Не казвай на никой”. Постановка: Мартина Апостолова. Участват: Анна-Мария Чернева, Д. Филипова, Г. Станкова, В. Димова, М. Апостолова и Д. Костова.

 

18 май  – 17:30 часа –  хотел „Каменград”, зала „Асарел”

Представяне на книгата на Юлияна Антонова-Мурата „Моши моши, Япония“.

 

19 май – 17:30 часа – Народно читалище „Виделина - 1865”

Музикално-литературна вечер с поета-бард Пламен Сивов.

 

20 май –  от 17:00 до 24:00 часа – Исторически музей

Нощ на музеите – празнична програма.

 

24 май - 10:00 часа - площад "20-ти април"

Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост. Празнично шествие на детските градини, училищата и културните институции. Концертна програма с участието на Ансамбъл за народни песни и танци „Пазарджик“.

 

26, 27, 28 май – площад „20-ти април”

СВЕТОВЕН ШАМПИОНАТ ПО ФОЙЕРВЕРКИ ЗА КУПАТА НА ГРАД ПАНАГЮРИЩЕ – БЪЛГАРИЯ 2017
20:00 ч. – Концертна програма, с участието на популярни поп и рок изпълнители
21:45 ч. – Подгряваща заря на фирма  „Огнена хризантема”
21:50 ч. – Фойерверк шоу на отборите  от Беларус /26.05/, Казан /27.05/, Казахстан /28.05/.

 

27 май - 10:30 часа - Народно читалище „Христо Ботев - 1927”, площада на село Левски
Регионален певчески фолклорен фестивал „Ха, надпей ме”.
15:00 ч. – Празник на село Левски


31 май – 17:30 часа – Общинска библиотека  „Стоян Дринов”
Национален конкурс за непубликувана детска поезия „Стоян Дринов”.

 

 

 

Културен календар за месец април 2017 година

 

 

1 април - 18:00 часа - Народно читалище "Св. Св. Кирил и Методий", с. Оборище

105 години от създаването на Народно читалище "Св. Св. Кирил и Методий".

 

3-7 април - Общинска библиотека "Стоян Дринов"

Библиотечна седмица, посветена на 140 години от рождението на Елин Пелин.

3 април от 10:00 до 12:00 часа – Да разкажем любимото си произведение на Елин Пелин с Камишибай - форма на визуално повествование и споделяне, която комбинира използването на ръчно рисувани изображения и разказ.

4 април от 9:00 до 12:00 часа – Маратон на четенето в детските градини, с приказки на Елин Пелин.

5 април от 10:00 до 12:00 часа – Презентация за живота на Елин Пелин и четене на негови произведения.

6 април от 10:00 до 12:00 часа – Рисунки и изработване на герои от любими произведения на Елин Пелин върху клечки.

7 април от 10:00 до 12:00 часа – Прожекция на филма „Ян Бибиян“ в библиотеката.

 

5 април - 17:30 - Театър Дом-паметник, камерна зала

Продукция на класовете по китара, пиано, цигулка и пеене при ОШИ "Евгений Зумпалов", с преподаватели Величка Маслева и Пепа Филина.

 

6 април - 18:00 часа - Исторически музей

Връчване на Националната награда за литературна критика "Нешо Бончев";

"Сладкодумният разказвач" - отбелязване на 140-та годишнина от рождението на Елин Пелин, с участието на ученици от СУ "Нешо Бончев".

 

8 април - 16:00 часа - Народно читалище "Св. Св. Кирил и Методий", с. Оборище

Регионален фестивал за песни, танци и обичаи "Ой, Лазаре, Лазаре".

 

10 април - 17:30 часа - Народно читалище "Виделина - 1865"

Среща с проф.д-р Христо Пимпирев, български учен и полярен изследовател.

 

12 април - 17:30 часа - Исторически музей

Откриване на изложба на картини от фонда на музея, посветени на 141 години от Априлското въстание и 140 години от началото на Руско-турската война.

 

19 април - 17:30 часа - Народно читалище "Виделина - 1865", театрален салон

Връчване на Общинската награда за краеведска дейност "Любородие", учредена от Община Панагюрище и ОУ "20-ти април".

 

19 април - 19:00 часа - Театър Дом-паметник, театрален салон

Театър "Българска армия" гостува с постановката "Тайната вечеря на Дякона Левски". Автор: Стефан Цанев. Режисьор: Асен Шопов. Участват: Веселин Калановски, Милен Миланов, Георги Новаков, Стойко Пеев, Александър Дойнов, Антоанета Добрева-Нети, Георги Къркеланов, Тигран Торосян, Радосвета Василева, Луизабел Николова, Веселин Ранков, Иван Радоев, Владислав Виолинов, Иван Налбантов.

 

20 април - 15:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Общинска ученическа викторина "Млади родолюбци".

 

20 април - 19:00 часа - кино "Модерен театър"

Премиера на филма "Жажда". Режисьор Светла Цоцоркова.

 

21 април - 19:00 часа - Народно читалище "Виделина - 1865", голяма зала

Младежка театрална студия, при читалище "Виделина - 1865", представя "В навечерието" по романа на И. С. Тургенев. Сценична версия и постановка Д. Кацарева.

 

22-23 април - XIII Национален фестивал за млади изпълнители на българска патриотична песен "Родолюбие 2017"

12:30 часа - Шествие от площад "20-ти април" до Вечния огън - поднасяне на цветя от участниците;

13:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала - официално откриване на фестивала.

 

22 април - 18:30 часа - площад "поп Груйо Бански" и местността "Манастирчето", с. Баня

Историческа възстановка "Заклятието на Оборищенци", с участието на Национално дружество "Традиция".

 

24 април - 17:30 часа - Исторически музей, Дудекова къща

"Спомен за Петър Щърбанов" - отбелязване на 185 години от рождението на Петър Щърбанов.

 

25 април - 19:00 часа - Народно читалище "Виделина - 1865", голяма зала

Младежка театрална студия, при читалище "Виделина - 1865", представя "В навечерието" по романа на И. С. Тургенев. Сценична версия и постановка Д. Кацарева.

 

26 април - 18:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Празничен концерт "Хей, пролет иде" на възпитаниците от ЦПЛР - Панагюрище

 

28 април - 18:30 часа - Народно читалище "Н. Й. Вапцаров - 1927", с. Бъта

90 години от създаването на читалището и 65 години ансамбъл "Иглика".

 

29 април - от 10:00 до 18:00 часа - Градски парк

Военно-исторически фестивал "Живата история", посветен на 141 години от Априлското въстание и 140 години от Руско-турската война. Демонстрации на военното изкуство и традиции от Средновековието до Втората световна война, с участието на Национално дружество "Традиция".

 

29 април - 12:00 часа - площада на с. Оборище

Празник на село Оборище

 

30 април - 17:00 часа - площад "20-ти април"

Военно-историческа възстановка "Мъжество и саможертва - Панагюрище 1876". С участието на Национално дружество "Традиция", Женско дружество "Райна Княгиня", ЦПЛР - Панагюрище.

 

 

 

Културен календар за месец март 2017 година

 

 

1 март - 18:00 часа - Кино "Модерен театър"

Представяне на филма "Бойните маршове на България". Режисьор проф. Любомир Халачев. С участието на духов оркестър "Делчо Радивчев" при Народно читалище "Виделина - 1865".

 

2 март - 18:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Празничен концерт по случай 139 години от Освобождението на България от турско робство "Аз съм България".

 

3 март - 139 години от освобождението на България от турско робство

10:00 часа - площад "20-ти април"

- Ритуал по издигане на националното знаме на Република България

- Празнично шествие от площад "20-ти април" - полагане на цветя на паметниците на Павел Бобеков и Орчо Войвода

 

11:00 часа - Катедрален храм "Свети Георги Победоносец"

- Благодарствен молебен

 

Площад "Райна Княгиня"

- Полагане на цветя на паметника на Райна Княгиня

- Шествие до паметника на ген. Дандевил

 

11:30 часа - пред паметника на ген. Дандевил

- Литературна програма на ученици от СУ "Нешо Бончев"

- Празнични залпове на Регионален клуб "Традиция"

- Поклонение и полагане на венци и цветя

 

4 март - "Тодоровден по нашенски в село Баня"

10:30 часа - площада на с. Баня - Карнавално шествие и откриване на празника

12:00 часа - на стадиона - Традиционни надбягвания

 

6 март - 15:30 часа - Зала "Асарел", хотел "Каменград"

ОУ "проф. Марин Дринов" и Фондация "Детска книга", организират дискусия на тема "Отглеждане на грамотно поколение чрез четенето - пресечни точки и ползотворно сътрудничество". Събитието е част от петото издание на Националната награда "Бисерче вълшебно".

 

7 март - 11:00 часа - Театър До-паметник, голяма зала

Откриване на Посланическата кампания "Активните бисерчета", в рамките на кампания "Бисерче вълшебно", с ученици от начален етап на ОУ "проф. Марин Дринов".

 

16 март - 17:30 часа - Театър Дом-паметник, камерна зала

Продукция на класа по пеене при ОШИ "Евгений Зумпалов", с преподавател Нона Немигенчева

 

17 март - 17:30 часа - Общинска библиотека "Стоян Дринов"

Представяне на творчеството на писателя Емануил Видински

 

18 март - 10:30 часа - Народно читалище "Васил Левски - 1925", село Елшица

"Празник на виното и песента" - фолклорен празник и конкурс за най-добро домашно вино "Елексир на боговете".

 

21 март - 19:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

"Догодина по същото време" по Бърнард Слейд. Режисьор Георги Михалков. Участват: Христо Шопов и Лилия Маравиля.

 

29 март - 17:30 часа - Театър Дом-паметник, камерна зала

Класът по художествено слово и театър при ОШИ "Евгений Зумпалов" представя драматизацията "Неродена мома". Ръководител Дочка Кацарева.

 

31 март - 15:00 часа - Театър Дом-паметник, камерна зала

Общински конкурс за хумористична сценка, шарж и анекдот по повод Деня на хумора и сатирата.

 

 

 

Културен календар за месец февруари 2017 година

 

17 февруари - 17:30 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

144 години от обесването на Васил Левски. "Спомен за Апостола" - художествена програма, с участието на възпитаници от ЦПЛР - Панагюрище.

 

19 февруари - 11:00 часа - площада на село Оборище

Разиграване на обичая "Рогач".

 

20 февруари - 19:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Театър "Искри и сезони" представя постановката "Любовна нощ" от Рей Галтън Джон Антробс. Участват: И. Радева, А. Радичев, Т. Елмазов, Зоя Шопова, Ст. Стефанов, Цв. Ценов.

 

23 февруари - 16:00 часа - Театър Дом-паметник, "Младежка сцена"

Общински конкурс за рецитация "И мойте песни все ще се четат".

 

26 февруари - Маскарадни и кукерски игри

11:00 часа - село Бъта, в двора на училището - "Рогач";

12:30 часа - село Елшица, на площада - "Джумал";

13:00 часа - село Попинци, на площада - "Пролетни игри около въртяжката";

19:00 часа - село Оборище, на площада - "Рукла".

 

28 февруари - 15:00 часа - Театър Дом-паметник, изложбено фоайе

Награждаване на участниците в Общинския конкурс за рисунка и фотография "Това е България", организиран от ЦПРЛ - Панагюрище.

 

 

 

Културен календар за месец януари 2017 година

 

12 януари - 18:00 часа - Общинска библиотека "Стоян Дринов"

Представяне на книгата на Десислава Николова "Алиса и петък вечер".

 

13 януари - 11:00 часа - село Оборище

139 години от боевете край село Оборище и освобождението на Панагюрския край. Поклонение и поднасяне на цветя на паметниците на загиналите в боевете.

 

13 януари - 13:15 часа - Градски парк

178 години от рождението на Нешо Бончев. Поклонение и поднасяне на цветя пред паметника на Нешо Бончев.

 

18 януари - 11:30 часа - пред паметника на Райна Княгиня и къща-музей "Райна Княгиня"

161 години от рождението на Райна Княгиня. Поклонение и поднасяне на цветя.

 

20 януари - 18:00 часа - спортна зала "Арена Асарел"

Официална церемония по награждаване "Спортист на годината 2016".

 

26 януари - 18:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Официална церемония по награждаване на деца с изявени дарби от община Панагюрище "Звезден клас 2016".

 

  

 

Културен календар за месец декември 2016 година

 

1 декември – 17:30 часа – площад „20-ти април”

ЗАПАЛВАНЕ СВЕТЛИНИТЕ НА КОЛЕДНАТА ЕЛХА - Празнична програма с участието на  хор „Децата на Панагюрище”, мажоретен състав при ЦПЛР - Панагюрище и специалното участие на артиста и илюзионист Боби Шоу.


2 декември – 19:00 часа – Театър Дом–паметник, голяма зала

Драматичен театър „Адриана Будевска” – Бургас и Театрална къща VIVA ARTE представят постановката „ОПАСНО ЗА ЖИВОТА”. Автор: Пиер Шено; Постановка: Асен Блатечки. Участват: Асен Блатечки, Невена Бозукова-Неве, Стефан Иванов, Милена Маркова-Маца, Асен Лозанов.

 

8 декември – 17:30 часа – Исторически музей

Откриване на Национална изложба „40 ГОДИНИ ТРАКИЙСКИ СЪКРОВИЩА”.


9 декември – 18:00 часа– Народно читалище „Виделина – 1865”

Музикално-литературна вечер с поетесата-бард Татяна Йотова.


14 декември – 19:00 часа – Народно читалище „Виделина – 1865”

Театрално-музикален център – Кърджали – представя постановката „НЕ ВСЕКИ КРАДЕЦ Е МОШЕНИК” от Дарио Фо. Режисьор: Андрей Калудов. Участват: Васил Драганов, Адриана Кънчева, Радослав Арнаудов, Елица Данаилова, Месуре Тахир, Валентин Кашъмов и Якуб Якуб.


19 декември – 18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

КОНЦЕРТ „ЛЮБИМИ ФИЛМОВИ ПЕСНИ И ВЕЧНИТЕ ХИТОВЕ НА МАРГАРИТА ХРАНОВА И ОРЛИН ГОРАНОВ” от поредицата „Обичам българската музика”, с участието на оркестъра на Плевенската филхармония.


19-23 декември – 10:00 – 18:00 часа – Туристически информационен център /ГУМ/

КОЛЕДЕН БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР на Центъра за обществена подкрепа „Зора” – Панагюрище и Дневния център за възрастни хора с увреждания „Св. Св. Козма и Дамян”.


26 декември – 11:00 часа – площад „20-ти април”

КОЛЕДЕН ПРАЗНИК „ПАНАГЮРСКА КОЛЕДНА НАЗДРАВИЦА” - Фолклорна програма с участието на народния изпълнител Иван Дяков, самодейци при НЧ „Никола Й. Вапцаров - 1927”, с. Бъта и НЧ „Ванчо Пашов - 1884“, село Поибрене;
– „Коледно надиграване“;
– Наздравица с греяно вино, раздаване на коледни кравайчета и дрянови сурвачки;
– Кулинарно шоу.


01 януари –  00:05 ч. – площад „20-ти април”
Празнични илюминации по случай Новата 2017 година.

 

 

Културен календар за месец ноември 2016 година

 

1 ноември - 18:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Национално турне на група "Хоризонт" под мотото "Изпей "Обичам те" на български". Концертът е в подкрепа на българския език и българската музика.

 

9 ноември - 15:30 часа - Център за подкрепа на личностното развитие - Панагюрище

Официална церемония по награждаване на участниците в общинския конкурс "Даровете на есента".

 

10 ноември - 17:30 часа - Общинска библиотека "Стоян Дринов"

Представяне на романа на Николина Барбутева "Афера".

 

11 ноември - 11:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

"Петя и вълкът" - симфонична приказка от Сергей Прокофиев.

 

11 ноември - 16:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

"Любовен елексир" - опера от Гаетано Доницети.

 

11 ноември - 18:00 часа - Театър Дом-паметник, изложбена зала

Откриване на изложба "Средногорска палитра". Представяне на картините на местни художници, взели участие в общинския пленер.

 

14 ноември - 18:00 часа - Театър Дом-паметник, камерна зала

Представяне на книгите, финансирани от Община Панагюрище, по проект за стимулиране на местни творци "Панагюрище - духовност и творчество в едно".

 

15 ноември - 19:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Държавна опера Стара Загора представя операта "Кармен" от Жорж Бизе. Участват: оркестър, хор и балет на Държавна опера Стара Загора.

 

16 ноември - 17:30 часа - Исторически музей

Откриване на фотоизложба на местни фотографи "Празнично Панагюрище - през окото на обектива". Уловени мигове и интересни моменти от празничните събития в община Панагюрище.

 

17 ноември - 19:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Драматичен театър "Стефан Киров" - Сливен представя романтичната комедия "Особености на руската любов". Автор: Ал. Галин. Постановка: В. Василев. Участват: Мария Сапунджиева, Георги Кадурин, Марияна Миланова.

 

18 ноември - 18:00 часа - Народно читалище "Виделина - 1965", зрителен салон

"Толерантността - другото име на свободата". Концерт на панагюрските рок групи "Модика", "Faceoff" и "Елианс", със специалното участие на Иво и Пламен от Х фактор.

 

21 ноември - 17:30 часа - Театър Дом-паметник, камерна зала

Ден на християнското семейство и християнската младеж - Празнична програма с участието на възпитаници от Детска градина "Пролет".

 

29 ноември - 17:30 часа - Общинска библиотека "Стоян Дринов"

Представяне творчеството на писателя Иван Голев.

 

 

 

Културен календар за месец октомври 2016 година

 

7 октомври – 19:00 часа – Театър Дом – паметник
САТИРИЧЕН ТЕАТЪР „АЛ. КОНСТАНТИНОВ” КОПРОДУКЦИЯ С „3 BEARS ENTERTAINMENT LTD” ПРЕДСТАВЯ ПОСТАНОВКАТА „АРТ” от Ясмина Реза
Постановка – Антон Угринов; Сценография – Н. Тороманов
Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов
 

12 октомври – 18:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865”  – Среща – разговор с режисьора-писател Нидал Алгафари, представяне на книгите му „Боже, защо Господ лъже” и „Аллах, милост нямаш ли?“  

 

15 октомври – 17:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865” – 65 години Литературен клуб „Виделина” – Поетична вечер на местните творци и приятели
 

17 октомври - 19:00 часа - Народно читалище „Виделина-1865”  - Постановката "Госпожа Стихийно бедствие" гостува на Панагюрската публика.

Режисура и музикална среда Николай Атанасов - Шуши.

Участват: Стоянка Мутафова, Николай Атанасов-Шуши и Ирен Кривошиева.

“Госпожа стихийно бедствие” е коронна роля за Стоянка Мутафова. Поредица от комични ситуации, в които се включват нейната дъщеря и фамозен съсед, поднасят на публиката бурни емоции от смях през сълзи и възторг.

 

18 октомври – 17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов”- Поетичен спектакъл на актрисата Тоня Борисова, представяне на стихосбирката и „Път от светлина в безкрая”
 

20 октомври – 178 години от рождението на проф. Марин Дринов

  • 11:30 часа – Къща музей „Проф. Марин Дринов”
  • Тържествена церемония по връчване на поименна студентска стипендия  „Проф. Марин Дринов”,  учредена от Община Панагюрище и „Асарел-Медет”  АД
  • 12:00 часа  – Градски парк – Поклонение и поднасяне на цветя пред паметника на проф. Марин Дринов

 

22 октомври – 11:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865”, театрален салон – ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ НА СТАРАТА ГРАДСКА И ШЛАГЕРНА ПЕСЕН  „НЕЖНИ СПОМЕНИ“

 

ДНИ НА ДУХОВНОСТТА, ПОСВЕТЕНИ НА БУДИТЕЛСТВОТО

26 октомври  –  Театър Дом – паметник, камерна зала 

  • 16:30 часа Представяне на мултимедийна презентация на тема „ПАНАГЮРСКИТЕ БУДИТЕЛИ ПРЕЗ ВЪЗРАЖДАНЕТО”Награждаване на участниците  от ученическия конкурс, организатори  – ЦПЛР и ОБ  „Ст. Дринов”
     17:30 часа Среща – разговор с доц. Петър Хаджинаков,  преподавател по история на литературата  – „ИНТЕЛЕКТЪТ – ОРЪЖИЕ НА БЪДЕЩЕТО” 

    27 октомври  – 19:00 часа – Театър Дом – паметник, голяма зала  – „ЯВОРОВ, ЛОРА И МИНА В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА”. Автор и постановка: Бойко Илиев;  Участват: Иван Радоев, Елена Петрова, Мариела Топалова

28 октомври – 10:00 часа – 16:00 часа  – Общинска библиотека „Стоян Дринов” – Ден на отворените врати в библиотеката  „БИБЛИОТЕКАР ЗА ЕДИН ДЕН”

28 октомври – 17:30 часа – Исторически музей – Фотодокументална изложба „40 ГОДИНИ АРХЕОЛОГИЧЕСКИ ПРОУЧВАНИЯ НА КРЕПОСТТА „КРАСЕН”

31 октомври17:30 часа – Народно читалище „Виделина-1865” – Представяне на книгата на Петър Карапетров  „КРАТКО ОПИСАНИЕ НА ПАНАГЮРСКОТО ВЪСТАНИЕ”

 

1 ноември 2016 година

  • 10:30 часа Община Панагюрище, сесийна зала – Дискусионно студио с представители на МОН, Център за образователни инициативи и училищата в община Панагюрище на тема „СВОБОДАТА В ПРЕПОДАВАНЕТО И СВОБОДАТА  КАТО ЦЕННОСТ”

18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала – Национално турне  на група „Хоризонт” под мотото „ИЗПЕЙ „ОБИЧАМ ТЕ” НА БЪЛГАРСКИ”  в подкрепа на българския език и БГ музика в ефира.

 

 

Културен календар за месец септември 2016 година

 

1 септември - 17:30 часа - Исторически музей

Откриване на изложба живопис на доц. Кирил Божков

 

2 септември - 17:30 часа - площад "20-ти април"

131 години от обявяването на Съединението в Панагюрище

- Благодарствен молебен;

- Поклонение и поднасяне на цветя на паметната плоча

 

19 септември - 19:00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Държавен музикален и балетен център - град София представя мюзикълния концерт-спектакъл с хитовете от популярни мюзикъли "Шоуто трябва да продължи". Режисьор - Бойко Илиев. Диригент - Игор Богданов. Участват: Олга Динова, Добрина Икономова, Людмила Козарева, Еделина Кънева, Деница Шопова, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Пеньо Пирозов, Румен Григоров, Христо Сарафов, Богомил Спиров, Георги Ханджиев, оркестър, хор и балет на Музикалния театър.

 

22 септември - 108 години от обявяването на Независимостта на България

10:30 часа - площад "20-ти април

- ритуал по издигане на националното знаме на Република България;

- празнично шествие до площад "Цар Освободител"

11:00 часа - площад "Цар Освободител"

- Благодарствен молебен;

- Поклонение и поднасяне на цветя на паметника на загиналите във войните за национално обединение на България;

- Програма с участието на Танцов състав "Бътава" при Народно читалище "Н. Й. Вапцаров - 1927", село Бъта и Духов оркестър "Делчо Радивчев" при Народно читалище "Виделина - 1865", град Панагюрище.

 

28 септември - 17:30 - Исторически музей

Представяне на сборника "Ужасите в пловдивския и пазарджишкия край след Априлското въстание 1876 година". Документи за издевателствата над българите след потушаването на Априлското въстание /нови извори за Априлското въстание 1876 година/.

 

29 септември - 17:30 часа - Общинска библиотека "Стоян Дринов"

Представяне на стихосбирката на Валери Станков "Вечерна проверка за ангели"

 

 

 

Културен календар за месец юли и август 2016 година

 

 

2 юли - 16:00 часа - площада на с. Елшица

Празник на село Елшица, народно веселие.

 

4 юли - 17:30 часа - Общинска библиотека "Стоян Дринов"

Представяне на книгата на Владо Любенов "Адвокатът на лудите".

 

5 юли - 17:30 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Представяне на книгата "Каймакъ чаланъ", с автор Красимир Узунов. Книгата е посветена на битката при връх Каймакъ чаланъ 1916 година, Първата световна война.

 

8 юли - 19:00 часа - Народно читалище "Виделина - 1865", театрален салон

Драматичен театър "Сава Огнянов" - Русе представя спектакъла "Шибил". По мотиви от едноименния разказ на Йордан Йовков. Сценична версия и постановка Орлин Дяков. Участват: Ясена Господинова, Йордан Крушков, Татяна Цветкова, Косьо Станев, Кадри Хабил, Александър Узунов.

 

15 юли - 5 август  - "МУЗИКАЛНО ЛЯТО В ПАРКА"

 

15 юли - 19:30 часа - Градски парк

"Летни звуци в парка" - Концерт на Духов оркестър "Делчо Радивчев".

 

22 юли - 20:30 часа - Градски парк

Концерт на група "Модика" - Панагюрище

 

29 юли - 20:30 часа - Градски парк

Концерт на група "Face off" - Панагюрище

 

5 август - 20:30 часа - Градски парк

Концерт на група "Елианс" - Панагюрище

 

12 август - 20:00 часа - площад "20-ти април"

Рок концерт с участието на популярни рок групи

 

15 август - 17:00 часа - площада на с. Попинци

Празник на село Попинци, народно веселие.

 

20 август - 10:00 часа - село Панагюрски колонии

Празник на село Панагюрски колонии, народно веселие

 

20 август - 10:30 часа - площада на с. Бъта

Регионален кулинарен фолклорен празник на шарената сол - пето издание.

 

27 август - 10:30 - село Панагюрски колонии

"Ден на миньора"

10:30 часа - водосвет и празничен молебен в църквата "Св. Иван Рилски".

11:30 часа - Празничен концерт с участието на: Духов оркестър "Делчо Радивчев", ансамбъл "Тангра", Мажоретен състав към ОДК, Румяна Попова и Ансамбъл за народни песни и танци "Пазарджик", ФОНДАЦИЯТА, Богдана Карадочева и Стефан Димитров, Лора Караджова, Васил Драганов и Петьо Петков-Шайбата.

 

 

 

Културен календар за месец юни 2016 година

 

1 юни - 17:00 часа – площад „20–ти април”

Международен ден на детето ОБЩИНСКИ ПРАЗНИК „УСМИХНИ СЕ С МЕН” - Богата празнична програма с много забавления, игри, награди, изненади, фокуси и клоунади

 

2 юни - 17:30 часа – пред Вечния огън на Мемориален комплекс „Априлци”

Поклонение по повод  Деня на Ботев и загиналите за свободата и независимостта на България

ПРЕДСТАВЯНЕ НА СПЕКТАКЪЛА „ЖИВ СИ ТИ!” Автор: Христо Симеонов. В ролите: Ботев – Валери Еличов, Каравелов – Христо Симеонов

 

9 юни - 18:30 часа – Народно читалище „Виделина -1865”, театрален салон

Танцова-театрална формация „Кръшно хоро” и РК „Традиция” – град Копривщица представят постановката „ГОДЕЖ НА ОТСЪСТВАЩИЯ МАСЪРЛИЯ НИКОЛА ЛЮТОВ ПРЕЗ 1907 ГОДИНА”

 

10 юни - 17:30 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Годишен концерт на възпитаниците от Обединена школа по изкуствата „Евгении Зумпалов” „ПОЛЕТ КЪМ ИЗКУСТВОТО”

 

10 юни - 18:00 часа – Литературен салон „Виделина”, музикалната зала на читалището

Представяне на романа „АЗ ОЩЕ БРОЯ ДНИТЕ” на Георги Бърдаров, победител в конкурса на БНТ „Ръкописът”

 

11 юни - 10:30 часа – Народно читалище „Христо Ботев -1927” – село Левски

РЕГИОНАЛЕН ПЕВЧЕСКИ ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ „ХА, НАДПЕЙ МЕ”

 

11 юни - 16:00 часа – Традиционен празник на село Левски, народно веселие

 

13 – 17 ЮНИ 2016 ГОДИНА ЮНСКИ ПРАЗНИЦИ НА ИЗКУСТВАТА „ВДЪХНОВЕНИЕ, НАСТРОЕНИЕ, КРАСОТА”

 

13 юни - 17:30 часа – Литературен салон „Виделина”, музикална зала на читалището

Представяне на книгата „КАБИНЕТИ ЗА БЛИЖНИ” и среща с авторката Ники Комедвенска и художника Стайо Гарноев

 

13 юни - 19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

МАЛЪК ГРАДСКИ ТЕАТЪР „ЗАД КАНАЛА” ПРЕДСТАВЯ ПОСТАНОВКАТА „ЛОДКА В ГОРАТА” Автор: Николай Хайтов; Режисьор: Мариус Куркински. Участват: Симеон Бончев, Антоний Аргиров, Александър Димов, Иво Аръков, Луиза Григорова, Владимир Димитров, Александър Кадиев, Александър Димов

 

14 юни - 18:00 часа – Градски парк

КОНЦЕРТ „ЛЯТНА ПЕСЕН” НА МИЛИЦА БОЖИНОВА И АСЕН МАСЛАРСКИ

 

15 юни - 17:30 часа – Исторически музей

ОТКРИВАНЕ НА ИЗЛОЖБА „ОБЛЕКЛО ВЪВ ВРЕМЕТО” (от средата на XIX век до края XX век)

 

16 юни - 17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов”

Представяне творчеството на поетите СТАНИСЛАВА НЕМСКА и ДИМИТЪР НИКИФОРОВ

 

17 юни - 18:30 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

НАЦИОНАЛНО ТУРНЕ 65 ГОДИНИ НАЦИОНАЛЕН АНСАМБЪЛ „ФИЛИП КУТЕВ”

 

19 юни - 11:00 часа – Традиционен празник на село Поибрене, народно веселие

 

25 юни - 11:00 часа – местността Манастирчето, село Баня

ПРАЗНИК НА МИНЕРАЛНАТА ВОДА И ДЪЛГОЛЕТИЕТО, организиран от кметството и НЧ „Пробуда-1872”, село Баня

 

29 юни - 18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

СОУ „Нешо Бончев” представя рок операта „ИСУС ХРИСТОС СУПЕР ЗВЕЗДА”

 

30 юни - 17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов”

Представяне на сборника на Продрум Димов „НЕПОМРЪКВАЩИ ЗАРИ”

 

 

 

Културен календар за месец май 2016 година

 

 

6 май - 16:00 часа – на площада на село Бъта

Традиционен празник на село Бъта „ГЕРГЬОВДЕН”

 

7 май - 10:30 часа – Народно читалище „Искра - 1872”, село Попинци

Национален фолклорен фестивал „ПЪСТЪР, ЦВЕТЕН ГЕРГЬОВДЕН”

 

9 май - 17:00 часа – пред Вечния огън на Мемориален комплекс „Априлци”

71 години от края на Втората световна война и Деня на Европа, поклонение и поднасяне на цветя

 

12 май - 18:00 часа – Народно читалище „Виделина - 1865”, театрален салон

Представяне на сборника с народни песни „ИЗ ПАНАГЮРСКОТО ПЕСЕННО ТВОРЧЕСТВО” Автор: Атанас Сугарев /Учителя/

 

13 май - 18:30 часа – Народно читалище „Виделина - 1865”, театрален салон

Родопски драматичен театър „Н. Хайтов” - Смолян представя постановката „НИРВАНА” от Константин Илиев Участват: Делян Илиев и Бориса Сарафова

 

16 – 20 май 2016 година – Библиотечна седмица в Общинска библиотека „Стоян Дринов”

16 май – Награждаване на участниците в Общинския конкурс за рисунка „МАГИЯТА НА КНИГАТА”;

17 май – Среща с автора на детски книги Борислав Ганчев /Борко Бърборко/;

18 май – 10:00 часа – Кръгла маса на тема „БИБЛИОТЕКАТА – КУЛТУРНО-ОБРАЗОВАТЕЛНА ИНСТИТУЦИЯ И ВРЪЗКАТА Й С ОБЩЕСТВЕНИЯ ЖИВОТ”;

19 май17:30 часа – Представяне на книгата „БЪЛГАРИЯ В ПОТУРИ, НО С ЦИЛИНДЪР” на Петя Александрова

 

18 май - 18:00 часа – Народно читалище „Виделина - 1865”, театрален салон

Младежка театрална студия към читалище „Виделина” представя фолклорния спектакъл „СРЕЩНАЛИ СЕ ДВА ДЯВОЛА”

 

19 май - 18:30 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

КОНЦЕРТ НА ВЕСЕЛИН МАРИНОВ „35 ГОДИНИ НА СЦЕНАТА”

 

21 май - 14:00 часа – площада на село Оборище

Традиционен празник на село Оборище, народно веселие

 

21 май - от 17:00 часа до 24:00 часа - Исторически музей

НОЩ НА МУЗЕИТЕ В ПАНАГЮРИЩЕ - Празнична програма с участието на танцов състав „Тангра” при НЧ „Искра - 1872”, с. Попинци, духов оркестър „Делчо Радивчев” и ВГ „Китка” при НЧ „Виделина - 1865”

 

23 май - 18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ ПО СЛУЧАЙ ДЕНЯ НА БЪЛГАРСКАТА ПРОСВЕТА И КУЛТУРА И НА СЛАВЯНСКАТА ПИСМЕНОСТ, ВРЪЧВАНЕ НА НАГРАДИТЕ „УЧИТЕЛ НА ГОДИНАТА”, „ТВОРЕЦ НА ГОДИНАТА” И ЗНАЧКАТА „ЗЛАТЕН РИТОН”

 

24 май - 10:00 часа – площад „20-ти април”

ПРАЗНИЧНО ШЕСТВИЕ НА УЧИЛИЩА, ДЕТСКИ ГРАДИНИ И КУЛТУРНИ ДЕЙЦИ ПО СЛУЧАЙ ДЕНЯ НА БЪЛГАРСКАТА ПРОСВЕТА И КУЛТУРА И НА СЛАВЯНСКАТА ПИСМЕНОСТ; КОНЦЕРТ НА НЕВЕНА ЦОНЕВА

 

27, 28, 29 май - площад „20-ти април”

СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ПО ФОЙЕРВЕРКИ „ОГЪН, ЦВЯТ И ФАНТАЗИЯ – БЪЛГАРИЯ, ПАНАГЮРИЩЕ”

20:00 часа – Концертна програма, с участието на популярни поп и рок изпълнители

21:45 часа – Подгряваща заря на фирма „Огнена хризантема”

21:50 часа – Фойерверк шоу на отборите от Русия, Казахстан и Беларус

 

31 май - 17:00 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов”

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА НЕПУБЛИКУВАНА ПОЕЗИЯ ЗА ДЕЦА „СТОЯН ДРИНОВ”

 

31 май - 19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Сатиричен театър „Алеко Константинов” - София представя постановката „СПАНАК С КАРТОФИ”. Участват: Юлиан Вергов, Владо Карамазов и Захари Бахаров

 

1 юни - 17:00 часа – площад „20-ти април”

Международен ден на детето – ДЕТСКИ ПРАЗНИК „УСМИХНИ СЕ С МЕН”. Богата празнична програма с много забавления, игри, награди, изненади, фокуси и клоунади

 

 

Културен календар за месец април 2016 година

 

1 април

15.00 часа - Театър Дом-паметник, камерна зала

Общински конкурс за драматизации и хумористични сценки, анегдоти и вицове - организиран от Обединен детски комплекс

18.00 часа - Народно читалище "Виделина - 1865", театрален салон

Представяне на сборник с разкази на Дида Гемиджиева "ПО ПАНАГЮРСКИ"

 

5 април - 17.30 часа - Исторически музей

Откриване на изложба "ПАМЕТНИ ЛИЧНОСТИ И СЪБИТИЯ ОТ АПРИЛСКАТА ЕПОПЕЯ"

 

6 април - 19.00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Театър "Българска армия" представя постановката "В ПОЛИТЕ НА ВИТОША" от П. Кр. Яворов. Участват: Радина Кърджилова, Веселин Анчев, Иван Радоев, Тигран Торосян, Явор Бахаров, Мирослав Косев, Стефка Янорова, Йоана Буковска, Аделина Петрова, Калин Иванов, Михаил Петров.

 

8 април - 17.30 часа - Общинска библиотека "Стоян Дринов"

Представяне творчеството на Ивелина Никова

 

9 април - 09.30 часа - Народно читалище "Св. Св. Кирил и Методий - 1912", село Оборище

VІ НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА РЕВОЛЮЦИОННО СЛОВО "ОБОРИЩЕ - ФАКЕЛ НА СВОБОДАТА"

 

14-15 април - 13.30 часа - Исторически музей

Национална научна конференция, посветена на Априлското въстание "АПРИЛСКОТО ВЪСТАНИЕ 1876 ГОДИНА В СЪДБАТА НА БЪЛГАРСКИЯ НАРОД". Организатори: Община Панагюрище, Исторически музей - Панагюрище, Национален инициативен комитет, Институт за исторически изследвания - БАН, Фондация "Васил Левски".

 

15 април - 19.00 часа - Народно читалище "Виделина - 1865"

Драматичен театър "Рачо Стоянов, град Габрово представя пиесата "ЧЕШИТИ" по Чудомир. Драматизация и постановка: Невена Митева; Хореография: Лъчезар Захариев. Участват: Велислава Маринкова, Силвия Боева, Надежда Петкова, Елизабет Попова.

 

16-17 април - ХІІ НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА БЪЛГАРСКА ПАТРИОТИЧНА ПЕСЕН "РОДОЛЮБИЕ`2016"

12.00 часа - площад "20-ти април"

Шествие и полагане на цветя на Вечния огън от участниците

12.30 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Официално откриване на фестивала

 

19 април - 18.00 часа - Народно читалище "Виделина - 1865"

Патронен празник на ОУ "20-ти април"

Връчване на Общинската награда за краеведческа дейност "ЛЮБОРОДИЕ"

 

20 април

11.00 часа - Сесийна зала на Община Панагюрище

"АПРИЛСКОТО ВЪСТАНИЕ - БРОД КЪМ СВОБОДНА И НЕЗАВИСИМА БЪЛГАРИЯ" - Кръгла маса с участието на историци, журналисти и студенти от различни университети.

20.00 часа - площад "20-ти април"

"С ПЛАМЪКА НА АПРИЛЦИ" - Факелно шествие на учениците от училищата в град Панагюрище.

 

21 април - 18.00 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала

Концерт на възпитаниците на Обединен детски комплекс "ПОД ЕДНО ЗНАМЕ"

 

22 април - 17.00 часа - Мемориален комплекс "Априлци", пред Вечния огън

"УРОК ПО РОДОЛЮБИЕ" с участието на възпитаниците от детските градини в град Панагюрище

 

23 април - 17.00 часа - Народно читалище "Виделина - 1865"

Първи Национален фестивал на хоровото изкуство "БЪЛГАРИЯ - ЕДНА БЕЗСМЪРТНА ПЕСЕН"

 

23 април - 18.30 часа - площад "поп Груйо Бански" и местностна "Манастирчето", село Баня

Историческа възстановка "ЗАКЛЯТИЕТО НА ОБОРИЩЕНЦИ" с участието на Национално дружество "Традиция".

 

28 април - 17.30 часа - Исторически музей

Откриване на изложба, посветена на 140 години от Априлското въстание "АПРИЛ 1876 ГОДИНА" на възпитаници от Дриновските училища в България и детските градини в град Панагюрище.

 

30 април - 20.00 часа - площад "20-ти април"

"ВЪЗРОЖДЕНСКИ СПЕКТАКЪЛ" с участието на ансамбъл "Чинари", Поли Паскова, 101 каба гайди.

 

1 май - 140 ГОДИНИ ОТ ИЗБУХВАНЕ НА АПРИЛСКОТО ВЪСТАНИЕ

10.00 часа - Исторически музей

Празнично шествие до площад "20-ти април"

10.30 часа - площад "20-ти април"

Ритуал по издигане на националното знаме на Република България и полагане на цветя пред Вечния огън

17.30 часа

Историческа възстановка "МЪЖЕСТВО И САМОЖЕРТВА"

20.30 часа

Национален митинг-заря

 

2 май - ВСЕНАРОДНО ПОКЛОНЕНИЕ - СЪБОР НА МЕСТНОСТТА ОБОРИЩЕ

11.00 часа - пред паметника на местността Оборище

Тържествен молебен-водосвет

Връчване наградата "Оборище", учредена от Сдружение на възрожденските градове

Поклонение и полагане на цветя на паметника на местността Оборище

12.30 часа - пред хижа "Оборище"

Народно веселие

 

 

Културен календар за месец март 2016 година

 

1 март – 17:30 ч. – Исторически музей
Откриване на фото-документална изложба „АРХЕОЛОГИЧЕСКО ЛЯТО – БАНСКОТО КАЛЕ, 2015”
 

2 март –16:00 ч. – Театър Дом-паметник, изложбена зала
Общински конкурс за рисунка, фотография и макет „МОЯТА БЪЛГАРИЯ”, награждаване на участниците

 

3 март – 138 ГОДИНИ ОТ ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА БЪЛГАРИЯ ОТ ТУРСКО РОБСТВО

10:30 ч. – площад „20 април” – Ритуал по издигане на националното знаме,  празнично шествие до площад „Райна Княгиня”
11:00 ч. – Благодарствен молебен в катедралния храм „Свети Георги Победоносец”; полагане на цветя на паметника на Райна Княгиня и шествие до паметника на ген. Дандевил
11:30 ч. – пред паметника на ген. Дандевил – поклонение и полагане на венци и цветя
 

6 март – 11:00 ч. – площада на с. Оборище
Разиграване на обичая „Рогач” от кукерския състав при НЧ „Св. Св. Кирил и Методий-1912”
 

10 март – 17:30 ч. – Театър Дом-паметник, камерна зала
Продукция на класовете по пеене, китара и цигулка към ОШИ „Евгений Зумпалов”
 

10 март – 17:30 ч. – Общинска библиотека „Стоян Дринов”
Представяне на романа на Виктор Дянков „БОИНГ – 747″
 

11 март – 18:00 ч. – НЧ „Виделина-1865”, музикална зала
„ЗА ЖЕНАТА В СТИХ И ПЕСЕН” – среща с писателката Надежда Захариева
 

12 март – 18:30 ч. – НЧ „Искра-1872”, с. Попинци
Фолклорен концерт „СИРНИ ЗАГОВЕЗНИ В ПОПИНЦИ”, с участието на самодейни колективи при читалището и Фолклорен ансамбъл „Огнените”, с. Бусманци
 

13 март – Разиграване на традиционни маскарадни и кукерски игри и народно веселие, с участието на самодейните състави

НЧ „Н. Й. Вапцаров - 1927”, с. Бъта от 10:30 ч., в двора на училището; 

НЧ „Искра - 1872”, с. Попинци от 13:00 ч., на площада „Пролетни игри около въртяжката”;

НЧ „Васил Левски -1925”, с. Елшица от 13:00 ч., на площада с. Елшица
 

15 март – 19:00 ч. – Театър Дом-паметник, голяма зала
Държавна опера Стара Загора представя оперетата „ПРИЛЕПЪТ” от Йохан Щраус
 

17 март – 17:30 ч. – Театър Дом-паметник, камерна зала
Продукция на класовете по пеене, пиано, акордеон и китара към ОШИ „Евгений Зумпалов”
 

19 март – „Тодоровден по нашенски в село Баня”
10:30 ч. – площада на с. Баня – карнавално шествие и откриване на празника
12:00 ч. – на стадиона, традиционни конни надбягвания
 

21 март – 18:00 ч. – НЧ „Виделина-1865”, театрална зала
Пролетен празник „ПОКОЛЕНИЯ, ЗАРЕДЕНИ С ОБИЧ И ТАЛАНТ”, с участието на самодейните колективи при читалището и приятели
 

22 март – 18:30 ч. – Театър Дом-паметник, голяма зала

Концерт на Панайот Панайотов
 

24 март – 17:30 ч. – Театър Дом-паметник, камерна зала
Класът по художествено слово и театър към ОШИ „Евгений Зумпалов” представя пиесата от Панчо Панчев „ГОЛЯМОТО ИМАНЕ”
 

25 март – 17:30 ч. – Общинска библиотека „Стоян Дринов”

Среща с журналиста Владислав Прелезов

 

26 март – 10:00 ч. – НЧ „Васил Левски -1925”

Фолклорен празник „ВИНАРИЯ В ЕЛШИЦА”
 

28 март – 18:00 ч. – Театър Дом-паметник, камерна зала

„ВЕЧЕРИ КРАЙ СЕЛЦЕТО ДИКАНКА” от Н.В. Гогол, комедиен спектакъл по повод 10 години от създаването на НЧ „Св. Боян Княз Български -2006”
 

28 март – 18:00 ч. – НЧ „Виделина-1865”, музикална зала
Литературен салон „ПРОЛЕТНИ ВДЪХНОВЕНИЯ” – Среща на поети и писатели от Панагюрище
 

30 март – 17:30 ч. – Театър Дом-паметник, камерна зала
Продукция на класа по китара и ударни инструменти към ОШИ „Евгений Зумпалов”
 

31 март – 17:30 ч. – Исторически музей

Връчване на Националната награда за литературна критика „Нешо Бончев”; Конференция на ученици от СОУ „Нешо Бончев” – „Изкуството да имаш последователи – лидерите на мнение и грамотността”.

 

 

Културен календар за месец Февруари 2016 година

 

4 февруари : 18:30 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала - Концерт на група Б.Т.Р.

 

10 февруари : 15:30 часа - Обединен детски комплекс - "ПЧЕЛАРСТВОТО - ЕКОЛОГИЯ И ПЛОДОРОДИЕ, ПЧЕЛНИЯТ МЕД - ЗДРАВЕ И ДЪЛГОЛЕТИЕ" - откриване на изложба и награждаване на участниците в конкурса за рисунка, есе, разказ и стихотворение.

 

11 февруари : 17:30 часа - Общинска библиотека "Стоян Дринов" - Представяне на романа на Петър Тушков "ОТДЕЛ "И".

 

18 февруари : 17:30 часа - Театър Дом-паметник, камерна зала - 143 години от обесването на Васил Левски "И НИКОЕ ИМЕ ТОЙ НЕ СПОМЕНА" - художествена програма с участието на възпитаници от Обединен детски комплекс, СОУ "Нешо Бончев" и Стефан Рапонджиев.

 

22 февруари : 19:30 часа - Театър Дом-паметник, голяма зала - Куклен театър "Васил Друмев" - Шумен представя постановката "СЛУХОВЕ". Автор: Нийл Саймън. Участват: Диа Мантова, Илия Атанасов, Таня Алваджиева, Милен Димитров, Кольо Стайков, Александра Михайлова, Димитър Атанасов, Миглена Стоева, Елена Атанасова.

 

25 февруари : 16:00 часа - Театър Дом-паметник, камерна зала "Младежка сцена" - Общински конкурс за рецитация "С ПЛАМЪКА НА БУНТОВЕН АПРИЛ". Конкурсът се посвещава на 140 години от Априлската епопея.

 

Спортни мероприятия в "Арена Асарел" през месец Февруари

 

 

 

Културен календар за месец Октомври 2015 година

 

 

9 октомври : 11:30 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала - Държавен куклен театър – Пловдив, представя спектакъла „МЕЧО ПУХ” по Алън Милн.

 

15 октомври : 17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов”, Читалня за възрастни - Среща с писателката Галина Ганова и представяне на книгата „КОНЯТ СИ ЗНАЕ ПЪТЯ". Книгата съдържа 20 разкази на различна тематика. Издание на изд. "Български писател", редактор - литературният критик Благовеста Касабова.

 

19 октомври : 17:30 часа – при новоизградената чешма в Градския парк в Панагюрище - Откриване и освещаване на дарителски проект „70 ЧЕШМИ ЗА РОДНИЯ КРАЙ” на фондация „Цоцорков род”.

 

18:00 часа – фоайето на спортна зала „Арена Асарел” - Откриване на авторска изложба с фотографии на улични музиканти от различни краища на света „35Х2 МУЗИКАЛНИ СРЕЩИ ПО СВЕТА” на проф. д-р Лъчезар Цоцорков.

 

20 октомври : 177 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА ПРОФ. МАРИН ДРИНОВ

11:30 часа – Градски парк - Обявяване на поименна студентска стипендия „проф. Марин Дринов”, учредена от Община Панагюрище и „Асарел-Медет” АД, поклонение и поднасяне на цветя пред паметника на проф. Марин Дринов.

 

22 октомври : 19:00 часа – Театър Дом – паметник, голяма зала - „КОГАТО КОТКАТА Я НЯМА" - комедия от Джони Мортимър и Браиън Кук. Постановка: Асен Блатечки; Участват: Асен Блатечки, Калин Врачански, Силвия Лулчева, Елена Петрова, Мира Бояджиева, Ирен Тодорова.

 

26-30 октомври : СЕДМИЦА НА ДУХОВНОСТТА, ПОСВЕТЕНА НА ДЕНЯ НА НАРОДНИТЕ БУДИТЕЛИ

 

9:00 - 17:00 часа, всеки ден в Общинска библиотека “Стоян Дринов” - Дарителска кампания за обогатяване на библиотечния фонд „ДАРИ ЛЮБИМАТА СИ КНИГА С ПОСЛАНИЕ КЪМ СЛЕДВАЩИЯ Й ЧИТАТЕЛ”.

 

27 октомври : 16:00 часа - Общинска библиотека „Стоян Дринов” - Награждаване на участниците в конкурса за есе на тема „НАРОДНОТО БУДИТЕЛСТВО ДНЕС”;

Награждаване на участниците от ученически конкурс за мултимедиина презентация на тема „ОТ СТАРИЯ АЛБУМ НА МОЯ РОД”;

Връчване на плакет за дарителство на проф. Лука Кръстев, дарил над 1000 тома литература на библиотека „Стоян Дринов”.

 

27 октомври : 17:30 часа – Исторически музей - Представяне на книгата на доц. д-р Атанас Шопов „ПАНАГЮРЦИ В ЦАРИГРАД ПРЕЗ ВЪЗРАЖДАНЕТО”.

 

28 октомври : 16:00 часа – Обединен детски комплекс - Откриване на изложба и награждаване на участниците в конкурса „С ДАРОВЕТЕ НА ЕСЕНТА”.

 

28 октомври : 17:00 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала - Дискусионно студио „ЗА БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК…” с проф. Владко Мурдаров и представители на младежките неправителствени организации от Община Панагюрище.

 

29 октомври : 17:30 часа – Общинска библиотека „Стоян Дринов” - Представяне на книгата на Весела Люцканова „КНИЖНА БОРСА".

 

30 октомври : 18:00 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала - Представяне на юбилейния литературен сборник „ЕКОВЕ”, посветен на 165 годишнината от рождението на Иван Вазов. Изданието е осъществено благодарение на творческите усилия на литературните общности от Бургас, Карлово, Сопот, Копривщица, Стрелча и Панагюрище. Община Панагюрище и Читалище „Виделина – 1865“ са между институциите, подкрепили финансово юбилейното издание.

Литературен клуб „Виделина“ – Панагюрище е представен в сборника с творби на Боян Ангелов, Мария Бегова, Дидка Гемиджиева, Дарина Дечева, Димитър Дънеков, Тони Лунгарска, Кръстьо Раленков, Иван Станчев. Илюстрациите са дело на художниците Любомир Йорданов, Манол Панчовски в раздел поезия и на Стайо Гарноев в раздел проза. Изящната корица пък е дело на художника Николай Радулов.

 

 

Културен календар за месец Септември, 2015 година

 

22 септември

107 ГОДИНИ ОТ ОБЯВЯВАНЕТО НА НЕЗАВИСИМОСТТА НА БЪЛГАРИЯ

10:30 часа – площад „20-ти април“ - Ритуал по издигане на националното знаме на Република България;

10:45 часа – площад „20-ти април“ - Празнично шествие до площад „Цар Освободител“ С участието на Духов оркестър „Делчо Радивчев“ при Народно читалище „Виделина-1865“;

11:00 часа – площад „Цар Освободител“ - Литературно-музикална програма „ПЪТЕКИ КЪМ ДУШАТА НА БЪЛГАРИЯ“, С участието на ТОНЯ БОРИСОВА и Представителен танцов състав „Тангра“ при НЧ „Искра-1872“, село Попинци - Поднасяне на цветя на паметника на загиналите във войните за национално обединение на България.

 25 септември

19:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала. Държавна опера Пловдив представя мюзикъла „ЧОВЕКЪТ ОТ ЛА МАНЧА“ Диригент: Константин Добройков; Постановка: Борис Панкин, Евгени Господинов; Хореография: Боряна Сечанова; Художници: Иван Токаджиев и Петър Митев; С участието на: Орлин Горанов, Мариан Бачев, Елена Атанасова, Кръстьо Кръстев.

26 септември

11:00 часа – площад „20-ти април“. ПАРАД НА ДУХОВИТЕ ОРКЕСТРИ И МАЖОРЕТНИТЕ СЪСТАВИ, ПОСВЕТЕН НА 150 ГОДИНИ ОТ СЪЗДАВАНЕТО НА НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ „ВИДЕЛИНА-1865“ С участието на Духов оркестър „Делчо Радивчев“ – град Панагюрище, Духов оркестър „Стефан Стефанов“ – град Елин Пелин, Духов оркестър – град Ботевград, Представителен общински младежки духов оркестър с мажоретки – град Троян, мажоретни състави от ОДК и СОУ „Нешо Бончев“.

28 септември

18:00 часа - Народно читалище „Виделина – 1865“ – театрален салон. Представяне на книгата „ВЪВ ВЪЛШЕБНАТА ВИДЕЛИНА НА ТЕАТЪРА“, посветена на 150 години от създаването на Народно читалище „Виделина-1865“, на 170 години от рождението на първия негов председател Петър Карапетров – Черновежд и на 145 години от първата самодеи на постановка в град Панагюрище. Съставители – Нина и Иван Радулови.

29 септември

18:00 часа - Народно читалище „Виделина – 1865“ – музикална зала. Представяне на книгата „ПАНАГЮРСКОТО ЧИТАЛИЩЕ „ВИДЕЛИНА“ Автор – Атанас Сугарев.

30 септември

18:00 часа - Народно читалище „Виделина – 1865“ – театрален салон. ЮБИЛЕЕН КОНЦЕРТ ПО ПОВОД 150 ГОДИНИ ЧИТАЛИЩЕ „ВИДЕЛИНА - 1865“.

 

 

 

Културен календар за месец Юли, 2015 година

 

6 - 10 юли Детска лятна седмица,  организирана от Общинска библиотека „Стоян Дринов”

  •    6 юли – от 10:00 до 12:00 часа – Четене на открито
  •    7 юли – от 09:00 до 12:00 часа – Пътешествие по картата на града
  •    8 юли – от 10:00 до 12:00 часа – Литературни творби, есета и рисунки от деца
  •    9 юли – от 10:00 до 12:00 часа – Игри на маса
  •  10 юли – от 10:00 до 12:00 часа –  Кино в библиотеката
  •  

11 юли  - Традиционен празник на село Левски.

    10:30 часа  в Народно читалище „Христо Ботев – 1927” – село Левски ще се проведе Регионален певчески фолклорен фестивал „Ха, надпей ме”.

    15:00 ч.  - Народно веселие.

 

15 юли 17:30 ч. - Исторически музей : Откриване на фото-документална изложба по повод 170 години от рождението на издателя, краеведа, историка, създателя и първия председател на НЧ „Виделина – 1865” Петър Карапетров.

 

16 юли 17:30 ч. - Общинска библиотека „Стоян Дринов” : Представяне новата книга на пазарджишкия писател Продрум Димов „Страници от духовното ни съвремие”.

 

16 юли 19:00 ч - Градския парк : Концерт на Духов оркестър „Делчо Радивчев” – „Летни звуци в парка”, с участието на танцов състав „Средногорска жарава”.

 

На 22 юли 17:30 ч. - Общинска библиотека „Стоян Дринов” : Представяне романа на Христина Панджаридис „Някъде другаде”.

 

 

Културен календар за месец Юни, 2015 година

 

1 юни от 17:00 часа – площад „20 – ти април” – Международен ден на детето

ДЕТСКИ ПРАЗНИК „УСМИХНИ СЕ С МЕН”

 

2 юни от 12:00 часа – пред Вечния огън на Мемориален комплекс „Априлци”

Ден на Ботев и загиналите за свободата на България - поклонение и поднасяне на цветя

 

4 юни от 10:00 часа - Театър Дом-паметник, камерна зала - Областна конференция „Екологичното образование – стъпка към бъдещето на нашата планета“.

Регионален инспекторат по образованието – Пазарджик и СОУ „Нешо Бончев“, гр. Панагюрище организират мероприятия по случай Световния ден за опазване на околната среда в изпълнение на дейностите по проект „Екологичното образование – стъпка към бъдещето на нашата планета“, в които ще вземат участие и гости от Република Турция,

 

5 юни от 17:00 часа – Театър Дом-паметник, изложбена зала

Фотоизложба „СЪХРАНИ МИГ ПРИРОДА”

Организатор: Обединен детски комплекс, с финансовата подкрепа на „Асарел–Медет” АД

 

5 юни - Световният ден за опазване на околната среда

Ще се проведат множество мероприятия на открито с ученици и учители в Панагюрски колони. Ввечерта се организира Астро парти. Тайните на Вселената ще бъдат разкрити, а учениците и учителите ще имат възможността да видят звездите от 21:00 часа на площад „20 април”. Със звездната изява ще бъде отбелязана и Световната година на Светлината.

 

8 юни от 18:00 часа – Театър Дом-паметник, камерна зала

Представяне на творчеството на ИВО СИРОМАХОВ

 

9 юни от 18:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865", музикална зала

Литературен салон "Виделина" - Творческа среща с КАТЯ ЗОГРАФОВА

 

11 юни от 17:30 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

Годишен концерт „ПОЛЕТ КЪМ ИЗКУСТВОТО” на възпитаниците от Обединена школа по изкуствата „Евгении Зумпалов”

 

15-19 юни

СЕДМИЦА НА ИЗКУСТВАТА „ВДЪХНОВЕНИЕ, НАСТРОЕНИЕ, КРАСОТА”

15 юни от 16:00 часа – Театър Дом- паметник, камерна зала

МЕЖДУНАРОДНА ПЪТУВАЩА АКАДЕМИЯ „АРТИСТИ ЗА ДЕЦА” НА   ФОНДАЦИЯ „ДЕН ГРИ”;

Финално представление на тема - африкански приказки, ритми и танци

Проектът се реализира с подкрепата на Община Панагюрище, партньорство на ОУ „Проф.   М. Дринов”, ЦНСТ - Панагюрище, ЦНСТ „Павел Бобеков” и ОДК

 

15 юни от 19:00 часа – Театър Дом – паметник, голяма зала

Драматично–куклен театър „Иван Димов”- Хасково представя постановката „МАРШРУТКА”

Автор:Елин Рахнев; Постановка:Пламен Масларов;Участват:Тончо Токмакчиев, Мария Статулова, Катерина Евро, Диян Мачев, Кирил Ефремов, Стефан Денолюбов, Богдан Казанджиев

 

16 юни от 19:00 часа – Театър Дом – паметник, голяма зала

Държавна опера Стара Загора гостува с концерт-спектакъл „ФАНТОМИТЕ НА   МЮЗИКЪЛА”

Диригент:Любомир Денев-гост; Режисьор: Георги Динев; Солисти, хор и балет на старозагорската опера;

Със специалното участие на: Милица Гладнишка и Весела Морова

 

17 юни от 17:30 часа – Исторически музей

Изложба на художника Тодор Васев – „ПЕЙЗАЖИ КРАЙ ПАНАГЮРИЩЕ”

 

18 юни от 18:00 часа – Народно читалище „Виделина -1865”

Представяне на стихосбирката на Иван Станчев – „ОТ ИКЕБАНА ДЪРВЕСАТА ГИ БОЛИ”

 

19 юни от 18:00 часа – Театър Дом – паметник, камерна зала

Музикално-поетичен спектакъл на група „Точка БГ” –„ЛЮБОВТА Е ЖИВОТ”

 

20 юни от 10:30 часа – м. Манастирчето, село Баня

ПРАЗНИК НА МИНЕРАЛНАТА ВОДА, ЗДРАВЕТО И ДЪЛГОЛЕТИЕТО

 

26 юни от 18:00 часа – Театър Дом-паметник, голяма зала

АВТОРСКИ КОНЦЕРТ НА ОПЕРНИЯ ПЕВЕЦ СТОЯН ФИНДЖЕКОВ,

с участието на Руслан Павлов и струнен квартет

 

26 юни от 18:00 часа – Народно читалище „Васил Левски-1925” – село Елшица

90 ГОДИНИ ЧИТАЛИЩНА ДЕЙНОСТ, ЮБИЛЕЕН КОНЦЕРТ

 

27 юни от 10:30 часа – Народно читалище „Ванчо Пашов-1884” – село Поибрене

ФОЛКЛОРЕН ПРАЗНИК „РАЗЛИЧНИ СМЕ, НО СМЕ ЗАЕДНО”

 

27 юни от 15:30 часа – ТРАДИЦИОНЕН ПРАЗНИК НА СЕЛО ЕЛШИЦА, НАРОДНО   ВЕСЕЛИЕ

 

29-30 юни от 19:00 часа – Народно читалище „Виделина-1865”

Самодеен театър при НЧ „Виделина -1865” представя постановката „СВЕКЪРВА” на Антон Страшимиров

Постановка: Дочка Кацарева

 

 

 

Културен календар за месец Май, 2015 година

 

5 май от 17:30 часа - Градски исторически музей - благотворителна изложба;

Инициативата цели да подпомогне 25-годишната Петя Спасова от село Добровница, която се бори с тежко онкологично заболяване.

 

7 май от 17:30 часа - Градски исторически музей - Педагогически форум за педагози и родители “Професия – родител“ с лектор доц. Камелия Галчева, преподавател в ПУ „Паисий Хилендарси“;

Инициативата е част от честванията на 65-годишнината от създаването на ОДЗ „Райна Княгиня“.

 

8 май 2015 година от 17:30 ч. – пред Вечния огън на Мемориален комплекс „Априлци”Ден на Европа и отбелязване на 70-та годишнина от края на Втората световна война;

Поклонение и поднасяне на венци и цвета.

 

8 май 2015 година от 18:00 ч. Народно читалище „Виделина-1865”, музикална зала - Творческа вечер на млади дарования от Литературната работилница „Искрици" към читалище "Виделина - 1865".

 

9 май 2015 година от 16:00 ч. – площада на село Бъта Традиционен празник на села Бъта.

 

11 май 2015 година от 19:00 ч. – Народно читалище „Виделина-1865”, театрален салон - Музикално-поетичен спектакъл „Иван Вазов – патриарха на българското слово!”, посветен на 165 години от рождението на Иван Вазов и 150 години от създаването на Народно читалище „Виделина-1865”.

Участват: Георги Радомиров, Андрей Манев, Стефан Рапонджиев и вокална група „Радеан” към НЧ „Виделина”.

 

12 май 2015 година от 18:00 ч. – Общинска библиотека „Стоян Дринов”  - Представяне творчеството на българския писател и сценарист Михаил Вешим.

 

13 май 2015 година от 18:00 ч. – кино „Модерен театър” - Представяне на „Речник на панагюрския говор”.

Автори на книгата са покойният вече общественик, историк, креавед и родолюбец Геоги Гемеджиев, неговата съпруга Дидка Гемеджиева и писателят с панагюрски корени Боян Ангелов. Идеята за издаването на речника и финансирането му принадлежат на проф. д-р инж. Лъчезар Цоцорков

 

14 май 2015 година от 17.00 - Театър Дом – паметник, фоайе - благотворителна изложба с творби на децата от ОДЗ „Райна Княгиня“.

Средствата от нея ще бъдат дарени на ДЦДУ „Дъга“;

17:30 ч. – Театър Дом - паметник, голяма зала  - 65 години Обединане детско заведение „Райна Княгиня” – Празничен концерт „Полет към мечтите”.

 

 14 май 2015 година от 17:30 ч. – Исторически музей  - Представяне книгата на Георги Гемиджиев и Дидка Гемиджиева „Панагюрище – Секрасте, Секрасна!” (Поглед към историята на града до Априлското въстание 1876 г.).

 

15 – 16 май 2015 година Трети международен младежки танцив фестивал “Пъстър свят”:

15 май 2015 година от 18:00 ч. – Дефиле на участниците от площад „Райна Княгиня” до площад „20-ти април”;

18:30 ч. – площад „20 -ти април” – Официално откриване на фестифала и концерт на съставите от Сърбия, Румъния и Черна гора;

16 май 2015 година от 10:00 ч. – площад „20 -ти април”Конкурсна програма;

18:00 ч. – площад „20 -ти април” Награждаване на лауреатите и галаканцерт.

 

16 май 2015 година от 18:00 ч. – 22:00 ч.Исторически музей – Нощ на музеите.

 

19 май 2015 година от 17:30 ч.Исторически музей  - Представяне на първото фототипно уникално полиграфическо издание на Втора Харитонова преправка на „История славянобългарска.

 

22 май 2015 година от 18:00 ч. – Театър Дом – паметник, голяма зала  - Тържествен концерт по случаи Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост;

Официална церемония за награждаване на „Учител на годината”, „Творец на годината” и „Творец на Панагюрище”.

24 май 2015 година Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост.

10:30 ч. – площад „20-ти април”- Празнично шествие на училищата, детските заведения и културните институции.

 

28 май 2015 година от 17:00 ч. – Общинска библиотека „Стоян Дринов”  - Национален литературен конкурс за непубликувана детска поезия „Стоян Дринов”;

Представяне книгата на Людмил Дринов „Снежинки”.

 

29 ,30 и 31 май – площад „20-ти април” Трето световно първенство по фойерверки „Огън, цвят и фантазия” – Панагюрище:

20:00 ч. – Концертна програма на поп изпълнители и рок групи;

21:30 ч. – Подгряваща заря на Германия;

21:40 ч. – Състезателна програма на отборите на Финландия, Русия и Беларус.

 

30 май 2015 година от 14:00 ч.площада на село Попинци – Традиционен празник на село Попинци.

 

 

 

Културен календар за месец Април, 2015 година

 

1 април от 17:00 ч. - Театър Дом-паметник, камерна зала – ще бъде отбелязан Деня на хумора и шегата, ще се проведе и Третият общински конкурс за хумористична сценка, шарж, анекдоти.

 

2 април от 18:30 ч.- Театър Дом-паметник, голяма зала - концерт на Веселин Маринов "Островът на любовта".

 

7 април от 17:30 ч.- Исторически музей - Представяне на книгата на Иван Белопитов "Принос към историята на град Панагюрище и Българското възраждане", издадена по проект "Панагюрище - духовност и творчество в едно".

 

8 април от 18:00 ч.- Театър Дом-паметник, голяма зала - Благотворителен великденски концерт на студенти от специалност "Съвременна хореография" при ЮЗУ "Н. Рилски" - Благоевград (за набиране на средства за хора с увреждания и деца лишени от родителски грижи).

 

 15 април от 17:30 – Общинска библиотека "Стоян Дринов" - Представяне  стихосбирката "Тихи стъпки" на Величка Момнева - Дарена.

 

16 април от 18:00 ч. - Театър Дом-паметник, голяма зала - Драматичен театър "Рачо Стоянов" - Габрово представя постановката "Албена" от Йордан Йовков. Режисьор: Василена Попилиева; Участват: Цветина Петрова, Мирослав Симеонов, Димо Димов, Петко Петков, Илия Костадинов, Ивалин Димитров, Светослав Славчев, Иваи ло Иванов, Леарт Докле, Надежда Петкова, Елизабет Попова, Силвия Боева и Валери Радев.

 

18 април от 15:00 ч. - село Баня - Откриване на паметник на Иван Груев (бивш министър на горите)
    19:00 ч. - на площада на село Баня и местността Манастирчето - Историческа възстановка "Заклятието на Оборищенци" с участието на Национално дружество "Традиция".

 

18 - 19 април  ХІ НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА БЪЛГАРСКА ПАТРИОТИЧНА ПЕСЕН "РОДОЛЮБИЕ `2015"

18 април от 12:00 ч. - поднасяне на цветя на Вечния огън от участниците във фестивала
    12:30 ч. - Официално откриване на фестивала в Театър Дом-паметник

 

20 април от 17:30 ч. - Народно читалище "Виделина", Панагюрище - Патронен празник на ОУ "Двайсти април" и връчване на Общинската награда за краеведческа дейност "Любородие".
 

22 април от 17:30 ч. - Театър Дом-паметник, камерна зала - Премиера на документалния филм "ЕЛЕНА НИКОЛАЙ - великата, световната, златната", сценарист и режисьор Дочка Кацарева, продуцент: Медиен център "Оборище".

 

23 април от 19:00 ч. - Театър Дом-паметник, голяма зала - Представяне на спектакъла "От душата на въстанието" с участието на Руслан Мъйнов, Александър Корабов, Весела Бонева, ансамбъл "У шоплъка", Маги Найденова и др.

 

25 април от 10:00 ч. – Народно читалище "Св. Св. Кирил и Методий", село Оборище - V Национален конкурс за революционно слово "Оборище - факел на свободата".


28 април от 18:30 ч. - Народно читалище "Виделина", Панагюрище - "65 години смесен хор при Народно читалище "Виделина" - юбилеен концерт "Април бунтовен и чутовен".

 

30 април от 20:00 ч. - площад "20 април", Панагюрище - Концерт на ансамбъл "Българе" - "Това е България!".

 

 

 

Културен календар за месец Март, 2015 година

 

 

3 март 2015 година - НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

10:00 ч. –площад „20 –ти април” - Ритуал по издигане на националното знаме на Република България

-Поднасяне на цветя пред паметниците на Павел Бобеков и Орчо войвода

10:30 ч. – църквата „Свети Георги” - Благодарствен молебен

11:00 ч. – площад „Райна Княгиня” – поднасяне на цветя пред паметника на Райна Княгиня

11:10 ч. – шествие до паметника на ген. Дандевил

- Слово на Кмета на община Панагюрище

- Празнични залпове на Регионален клуб „Традиция”

- Литературна програма на учениците от клуб „Родолюбие” към Обединен детски комплекс

- Поднасяне на венци и цветя

 

6 март 2015 година - 17:30 ч. –Общинска библиотека „Стоян Дринов” - Представяне на стихосбирката ”БОДЛИ В СЪРЦЕТО” на поета Димитър Никифоров

 

11 март 2015 година - 17:30 ч. – Театър Дом -паметник, камерна зала - Продукция на класа по пеене при Обединената школа по изкуствата „Евгений Зумпалов”, с преподавател Нона Немигенчева

 

17 март 2015 година - 18:30 ч. – Кино „Модерен театър” - Мултимедиен моноспектакъл на Любен Кънев „STOP -ДЯВОЛЪТ СЕ ПРИЗНА ЗА ВИНОВЕН”

 

19 март 2015 година - 17:30 ч. – Театър Дом -паметник, камерна зала - Класът по художествено слово и театър с преподавател Дочка Кацарева при Обединената школа по изкуствата „Евгении Зумпалов” представя пиесата „ВАСИЛИСА ПРЕКРАСНА”, с участието на класа по музика с преподавател Юлия Богоева

 

23 март 2015 година - 17:30 ч. – Театър Дом -паметник, изложбена зала  - Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни на „Младежка сцена” представя Общинска изложба „НЕ ЗАВИСИМОСТИ”; Награждаване на участниците

 

24 март 2015 година - 17:30 ч. – Театър Дом -паметник, камерна зала - Продукция на класовете от музикален отдел при Обединената школа по изкуствата „Евгений Зумпалов” с преподаватели Величка Маслева, Жана Райнова и Пепа Филина

 

25 март 2015 година - 17:30 ч. – Театър Дом -паметник, камерна зала - Продукция на класа по китара при Обединената школа по изкуствата „Евгений Зумпалов”, с преподавател Стоил Атанасов

 

27 март 2015 година - 18:00 ч. – Театър Дом -паметник, голяма зала  - Концерт на самодейните състави при Народно читалище „Свети Боян Княз Български -2006”

 

28 март 2015 година - XІV ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ НА МАСКАРДНИТЕ И КУКЕРСКИ ИГРИ 10:00 ч. –площад в с. Попинци - Официално откриване на фестивала, дефиле и представяне на съставите

 

31 март 2015 година - 17:30 ч.Исторически музей - Връчване на Националната награда за литературна критика „Нешо Бончев”; Патронен празник на СОУ „Нешо Бончев”

 

 

Културен календар за месец Февруари, 2015 година

 

06 февруари – 18:00 ч. – Общинска библиотека „Стоян Дринов” – Читалня за възрастни : Ники Комедвенска представя стихосбирката на Мария Бегова „Думи насъщни”; Книгата е издадена по проект за стимулиране на местни творци „Панагюрище – духовност и творчество в едно”.

09 февруари – 17:30 ч. – Театър Дом - паметник, камерна зала : Общинска библиотека „Стоян Дринов” и Арт клуб „Асарел” организират авторски рецитал на поета  Недялко Йорданов „Не остарявай , любов”.

10 февруари – 19:00 ч. – Театър Дом - паметник, голяма  зала : Театър „Искри  и сезони” представя постановката Ожени се за мен" по мотиви от романа на Джон Ъпдайк. Режисьор: Илия Добрев; Сценография: Петьо Начев; Участват: Искра Радева, Станка Калчева, Георги Кадурин и Ивайло Герасков.

12 февруари – 17:30 ч. – Общинска библиотека „Стоян Дринов” – Читалня за възрастни : Боян Ангелов представя новата стихосбирка на поетесата Петя Цолова "77 любовни писма до поискване".

15 февруари – 10:00 ч. – площада на село Оборище : Разиграване  на обичая „Рогач”.

19 февруари – 142 години от обесването на Васил Левски

- 16:30 ч. – в църквата „Света Богородица” - Панихида в памет на Апостола на свободата Васил Левски;

- 17:30 ч. – Театър Дом - паметник, камерна зала - „Аз съм посветил себе си на Отечеството си…” - Литературна програма с участието на възпитаници от Обединен детски комплекс.

20 февруари - 17.30 ч. в ресторант "Бонжур" : NoStop.bg и издателство "Ентусиаст" представят Светлозар Стоянов и неговата книга "Гравюра от белези".

22 февруари  – Кукерски и маскардни игри

- 10:00 ч. – двора на училището в село Бъта – Разиграване на обичая „Рогач”;

- 13:00 ч. – площада на село Елшица – Кукерски игри и народно веселие.

26 февруари – 16:00 ч. – Театър Дом - паметник, камерна зала : „Младежка сцена” - Общински конкурс за рецитация „Всичко българско и родно любя, тача и милея” , посветен на 165 години от рождението на Иван Вазов и 120 години от рождението на Гео Милев.

27 февруари – 17:30 ч. – Народно читалище "Виделина-1865", музикална зала : Литературен салон - Среща с творчеството и личността на писателя Владимир Зарев.

28 февруари – 10:00 ч. – площада на село Баня и стадиона  : Тодоровден по нашенски, 2015” - Традиционен събор и празник с карнавално шествие  и  надбягване с коне и магарета.

 

 

 

Културен календар за месец Януари, 2015 година

 

5 януари – 17:30 ч. – Театър Дом-паметник, централно фоайе - Откриване на Национална благотворителна пътуваща фотоизложба ”Надежда през обектива”
(Средствата от продажбата на картините ще бъдат предоставени на ДЦДУ „Дъга” – Панагюрище);

 

6 януари – 10:30 ч. – площад „20-ти април” – Йордановден, Богоявление - Богоявленски водосвет, отслужен от Негово Всеблагоговейнство протойерей Атанас Манолов – архиерейски наместник на Панагюрска духовна околия; Хвърляне на кръста в р. Луда Яна;

 

13 януари – 11:00 ч. – с. Оборище - 137 години от боевете край с.Оборище и влизането на руските войски в Панагюрище. Поклонение и поднасяне на цветя на паметниците на загиналите руски воини;

 

14 януари – 13:00 ч. – Градски парк - 176 години от рождението на Нешо Бончев. Поклонение и поднасяне на цветя пред паметника на Нешо Бончев;

 

14 януари – 18:00 ч. – Хотел „Каменград”, зала „Луда Яна” - Официална церемония на Община Панагюрище и Асоциация на спортните клубове по награждаване „Спортист на годината, 2014”;

 

15 януари – 17:30 ч. – Исторически музей - Откриване на фотодокументална изложба по повод 160 години от рождението на акад. Атанас Шопов /1855-1922/;

 

16 януари – 11:00 ч. – площад „Райна Княгиня” - 159 години от рождението на Райна Княгиня
Поклонение и поднасяне на цветя на паметника и къщата-музей на Райна Княгиня;

 

27 януари – 19:00 ч. – Театър Дом-паметник, голямата зала - Драматичен театър „Васил Друмев” – Шумен представя постановката „АГЕНТИ”
Автор: Дейвид Мамет
Сценична версия и постановка: Владимир Пенев;
Участват: Любен Кънев, Иво Йончев, Михаил Билалов, Ивайло Захариев, Роберт Янакиев, Йосиф Шамли, Пламен Манасиев, Теодора Духовникова;

 

29 януари – 18:00 ч. – Театър Дом-паметник, голямата зала - Официална церемония по награждаването на деца с изявени дарби от Община Панагюрище „Звезден клас, 2014”;

 

30 януари – 17:30 ч. – Общинска библиотека „Стоян Дринов” - 45 години от откриване на новата сграда на Общинска библиотека „Стоян Дринов” и 155 години библиотечно дело в общината. Официално представяне на сайта на Общинска библиотека „Стоян Дринов”.

© iLib  Прима-Софт